24.06.2026. Dyrektor generalny PAP Marek Błoński (L), rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Rafał Matera (P), prezes zarządu Fundacji Polskiej Agencji Prasowej Magdalena Chodak (2P) oraz członek zarządu Fundacji Polskiej Agencji Prasowej Magdalena Żuk (2L) w siedzibie PAP w Warszawie, 24 bm. PAP i Fundacja Polskiej Agencji Prasowej oraz Uniwersytet Łódzki podpisały porozumienie o współpracy. (mr) PAP/Radek Pietruszka

Uniwersytet Łódzki kolejną uczelnią, która zawarła z PAP i Fundacją PAP umowę o współpracy

Uniwersytet Łódzki, Polska Agencja Prasowa oraz Fundacja PAP zawarły w środę umowę o współpracy. Porozumienie dotyczy działań komunikacyjnych, edukacyjnych oraz popularyzatorskich związanych ze szkolnictwem wyższym i nauką.

  • Warszawa, 09.04.2026. Prezes Polskiej Agencji Prasowej Marek Błoński (P), prezes zarządu Fundacji Polskiej Agencji Prasowej Magdalena Chodak (2P), członek zarządu Fundacji Polskiej Agencji Prasowej Magdalena Żuk (2L) i rektor UJ prof. Piotr Jedynak (L) podczas podpisania umowy pomiędzy PAP i Fundacją Polskiej Agencji Prasowej a Uniwersytetem Jagiellońskim, 9 bm. w siedzibie PAP w Warszawie. PAP/Leszek Szymański

    UJ oraz PAP i Fundacja PAP podpisały umowę o współpracy w zakresie popularyzacji nauki

    Uniwersytet Jagielloński, Polska Agencja Prasowa oraz Fundacja PAP podpisały w czwartek w Warszawie porozumienie o współpracy w zakresie działań komunikacyjnych i popularyzatorskich.

  • Źródło: PAP

    Raport PAP: Uniwersytet Warszawski uczelnią najczęściej obecną w mediach

    Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Łódzki to trzy uniwersytety najczęściej pojawiające się w mediach w pierwszych miesiącach br. Wśród obecnych w mediach uczelnianych ekspertów pierwsze miejsce zajmuje prof. Jarosław Flis z UJ - wynika z raportu Polskiej Agencji Prasowej.

  • Lublin, 26.03.2026. Medioznawczyni prof. Agnieszka Łukasik-Turecka z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego podczas sesji zdjęciowej dla Polskiej Agencji Prasowej w Lublinie. PAP/Wojtek Jargiło

    Medioznawczyni: jeśli chcemy walczyć z dezinformacją, udzielajmy głosu prawdziwym ekspertom

    Linia ekspert - dziennikarz jest najkrótszym i najlepszym sposobem na dzielenie się wiedzą i dotarcie z nią do społeczeństwa. Jeśli chcemy walczyć z dezinformacją, udzielajmy głosu prawdziwym ekspertom - powiedziała PAP medioznawczyni dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka z KUL.

  • Fot. Fotolia

    PAP i UKSW rozpoczynają współpracę

    Wspólne działania informacyjne, wykorzystanie osiągnięć badawczych oraz przygotowanie studentów dziennikarstwa do pracy w mediach - to główne punkty umowy o współpracy zawartej między Polską Agencją Prasową a Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW).

  • Popularyzatorzy: upowszechnianie nauki to satysfakcja, ale i ciężka praca

    Popularyzowanie nauki to rodzaj misji, która daje też wiele satysfakcji. Wymaga jednak pasji, zaangażowania i ciężkiej pracy – uważają laureaci 12. konkursu Popularyzator Nauki 2016, organizowanego przez serwis PAP Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  • Fot. Fotolia

    W czwartek poznamy "Popularyzatorów Nauki 2015"

    Najlepsi popularyzatorzy nauki - naukowcy, społecznicy, instytucje - otrzymają w czwartek w Warszawie nagrody w XI edycji konkursu "Popularyzator Nauki". Konkurs organizuje serwis PAP - Nauka w Polsce we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  • Fot. Fotolia

    Świętokrzyskie/ Astronauta z Apollo 17 odwiedził Chęciny

    Astronauta NASA, geolog, a także jedyny naukowiec i ostatni człowiek, który chodził po powierzchni Księżyca - dr Harrison Schmitt - spotkał się w piątek z dziećmi i młodzieżą z gminy Chęciny. W weekend weźmie udział w zawodach łazików marsjańskich.

  • Kosmos

    Świętokrzyskie/ Astronauta z Apollo 17 odwiedził Chęciny

    Astronauta NASA, geolog, a także jedyny naukowiec i ostatni człowiek, który chodził po powierzchni Księżyca - dr Harrison Schmitt - spotkał się w piątek z dziećmi i młodzieżą z gminy Chęciny. W weekend weźmie udział w zawodach łazików marsjańskich.

  • Źródło: PAP

    Noc Muzeów na Mińskiej 65: policyjni technicy i urządzenia termowizyjne

    Niespodzianka przygotowana przez techników policyjnych oraz prezentacje urządzeń termowizyjnych i z dziedziny podczerwieni - przez firmę, która dostarczyła detektory do eksplorującej Marsa sondy Curiosity - to niektóre z atrakcji Nocy Muzeów na Mińskiej 65 w Warszawie.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera