Ministerstwo Edukacji i Nauki

02.08.2021
PL EN
 • Konkurs dla czytelników

  UWAGA: z powodu awarii formularza konkursowego odpowiedzi prosimy wysyłać na adres mailowy: konkursnwp@pap.pl (tytuł: Konkurs). Prosimy także o cierpliwość, ponieważ wysyłka nagród może się opóźnić o dwa tygodnie.
  DO WYGRANIA AŻ TRZY ZESTAWY NAGRÓD!
  Jeśli odpowiesz prawidłowo na trzy widoczne poniżej pytania i polubiłeś nasz profil na facebooku, możesz wygrać nagrodę. Pytania dotyczą zagadnień z publikacji zamieszczonych w naszym serwisie w ostatnich dniach. Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy trzy nagrody. Są nimi pakiety gadżetów Nauki w Polsce.

  Oto odpowiedzi na pytania z ubiegłego tygodnia:

  1. Jak brzmi pełna nazwa innowacyjnego płynu do przechowywania narządów przeznaczonych do transplantacji, opracowanego przez gdańskich badaczy?

  Transmedium Transplant Fluid (TTF).

  2. Która polska uczelnia dołączyła do międzynarodowej sieci pomiaru jasności nieba Globe at Night - Sky Brightness Monitoring Network?

  Politechnika Gdańska.

  3. W którym roku została uruchomiona Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego?

  W 1977 roku.

   

  Osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi i do których wyślemy nagrody, to:

  Barbara Zając, Rytwiany 

  Agnieszka Kalczyńska, Radzyń

  Agnieszka Stanik, Nagłowice

  Gratulujemy!

   

  A oto nowe pytania:

  1. Który polski naukowiec, jako jedyny indywidualny ekspert z naszego kraju, zasiada w grupie doradczej ds. SARS-CoV-2 przy Komisji Europejskiej?

  2. Przy którym polskim centrum nauki powstaje Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego?

  3. W jakim masywie znajduje się Jaskinia Niedźwiedzia?

  Odpowiedzi wraz z danymi adresowymi koniecznymi do wysyłki nagród prosimy nadsyłać na adres: konkursnwp@pap.pl. Czekamy na nie do 3 sierpnia 2021 r. włącznie. Następnego dnia opublikujemy nazwiska laureatów.

  Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu.

W związku ze zgłoszeniem mojego udziału w konkursie dla czytelników portalu Nauka w Polsce, wyrażam niniejszym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu zgłoszenia do konkursu (adres poczty elektronicznej, imię i nazwisko, telefon, adres do korespondencji) w celu jego przeprowadzenia i wyłonienia zwycięzców Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Polskiej Agencji Prasowej, z siedzibą w Warszawie (00-502) przy ul. Brackiej 6/8. Pani/Pana dane będą przetwarzane do momentu zakończenia konkursu i wyłonienia zwycięzców. Podstawą przetwarzania podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) Bez podania powyższych danych nie będzie możliwy Pani/Pana udział w konkursie. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane mogą zostać przekazane podmiotowi zapewniającemu techniczną obsługę bazy danych.
Copyright © Fundacja PAP 2021