Nauka dla Społeczeństwa

02.12.2022
PL EN
 • Konkurs dla czytelników

  DO WYGRANIA AŻ SZEŚĆ ZESTAWÓW NAGRÓD!
  Jeśli odpowiesz prawidłowo na trzy widoczne poniżej pytania i polubiłeś nasz profil na facebooku, możesz wygrać nagrodę. Pytania dotyczą zagadnień z publikacji zamieszczonych w naszym serwisie w ostatnich dniach. Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy sześć zestawów nagród. Są nimi pakiety gadżetów Nauki w Polsce.

  1. Jak nazywa się izotop helu, nazywany „kosmicznym pierwiastkiem”, który jest obecny na Słońcu oraz w atmosferze Księżyca?

  Hel3.

  2. Jak nazywa się statek kosmiczny należący do misji Artemis I, który w ostatnich dniach zbliżył się do Księżyca na odległość zaledwie 130 km?

  Orion.

  3. Tlenki jakiego pierwiastka wykorzystywane są przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych do wytwarzania mikrosfer, które mają być używane w leczeniu nowotworów wątroby?

  Itru.

   

  Osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi i do których odezwiemy się w tym tygodniu, to:

  Gratulujemy!

  fru...7@gmail.com

  fel...ta@gmail.com

  ula...ka@op.pl

  pa...5@op.pl

  a...pal-1975@wp.pl

  d...101@interia.pl

   

  A oto nowe pytania:

  1. Jak nazywa się polski naukowiec wybrany przez Europejską Agencję Kosmiczną do Rezerwy Astronautów ESA?

  2. Jak brzmi nazwa pierwszego całkowicie polskiego eksperymentu i instrumentu przygotowywanego na misję NASA przez badaczy z Centrum Badań Kosmicznych PAN?

  3. Jaki wulkan, do którego wybuchu doszło w ostatnich dniach, uznawany jest za największy na świecie aktywny wulkan?

  Odpowiedzi prosimy przesyłać za pośrednictwem poniższego formularza. Czekamy na nie do 6 grudnia 2022 r. włącznie. Następnego dnia odezwiemy się do laureatów.

  Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu.

W związku ze zgłoszeniem mojego udziału w konkursie dla czytelników portalu Nauka w Polsce, wyrażam niniejszym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu zgłoszenia do konkursu (adres poczty elektronicznej, imię i nazwisko, telefon, adres do korespondencji) w celu jego przeprowadzenia i wyłonienia zwycięzców Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Polskiej Agencji Prasowej, z siedzibą w Warszawie (00-502) przy ul. Brackiej 6/8. Pani/Pana dane będą przetwarzane do momentu zakończenia konkursu i wyłonienia zwycięzców. Podstawą przetwarzania podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) Bez podania powyższych danych nie będzie możliwy Pani/Pana udział w konkursie. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane mogą zostać przekazane podmiotowi zapewniającemu techniczną obsługę bazy danych.

Copyright © Fundacja PAP 2022