14.12.2019
PL EN
 • Konkurs dla czytelników

  UWAGA: DO WYGRANIA TRZY ZESTAWY NAGRÓD!
  Jeśli odpowiesz prawidłowo na trzy widoczne poniżej pytania, możesz wygrać nagrodę. Pytania dotyczą zagadnień z publikacji zamieszczonych w naszym serwisie w ostatnich dniach. Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy co tydzień trzy nagrody. Są nimi pakiety gadżetów Nauki w Polsce.

  Oto odpowiedzi na pytania z ubiegłego tygodnia:

  1. Na ile mas Słońca szacuje się wielkość nowo odkrytej w naszej Galaktyce gwiazdowej czarnej dziury? 

  Ok. 70 mas Słońca.

  2. Jaka jest dokładna data opublikowania pierwszego wydania książki „O powstawaniu gatunków drogą doboru naturalnego” Charlesa Darwina?

  24 listopada 1859 roku.

  3. Jak nazywa się planetoida mierząca 430 km średnicy, która - według niektórych astronomów - powinna zostać zaliczona do grupy planet karłowatych.

  Hygiea.

   

  Osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi i do których wyślemy nagrody, to:

  Robert Jażdżewski, Bydgoszcz

  Iwona Radkiewicz, Bolesławiec

  Halina Kowalczyk, Zwierzyniec

  Gratulujemy!

   

  A oto nowe pytania:

  1. Kim są laureaci Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2019?

  2. Na jakiej polskiej uczelni opracowano nowatorską terapię komórkową dla dzieci z cukrzycą typu 1 TREG?

  3. Który Polak został prezydentem Europejskiej Konferencji Biologii Molekularnej (EMBC)?

  Na odpowiedzi, wraz z danymi adresowymi koniecznymi do wysyłki nagród, czekamy do 17 grudnia 2019 r. włącznie. Następnego dnia opublikujemy nazwiska laureatów.

W związku ze zgłoszeniem mojego udziału w konkursie dla czytelników portalu Nauka w Polsce, wyrażam niniejszym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu zgłoszenia do konkursu (adres poczty elektronicznej, imię i nazwisko, telefon, adres do korespondencji) w celu jego przeprowadzenia i wyłonienia zwycięzców Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Polskiej Agencji Prasowej, z siedzibą w Warszawie (00-502) przy ul. Brackiej 6/8. Pani/Pana dane będą przetwarzane do momentu zakończenia konkursu i wyłonienia zwycięzców. Podstawą przetwarzania podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) Bez podania powyższych danych nie będzie możliwy Pani/Pana udział w konkursie. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane mogą zostać przekazane podmiotowi zapewniającemu techniczną obsługę bazy danych.
Copyright © Fundacja PAP 2019