Ministerstwo Edukacji i Nauki

06.05.2021
PL EN
 • Konkurs dla czytelników

  UWAGA: z powodu awarii formularza konkursowego odpowiedzi prosimy wysyłać na adres mailowy: konkursnwp@pap.pl (tytuł: Konkurs)
  DO WYGRANIA AŻ TRZY ZESTAWY NAGRÓD!
  Jeśli odpowiesz prawidłowo na trzy widoczne poniżej pytania i polubiłeś nasz profil na facebooku, możesz wygrać nagrodę. Pytania dotyczą zagadnień z publikacji zamieszczonych w naszym serwisie w ostatnich dniach. Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy trzy nagrody. Są nimi pakiety gadżetów Nauki w Polsce.

  Oto odpowiedzi na pytania z ubiegłego tygodnia:

  1. Kto zwyciężył w 9. edycji konkursu FameLab Poland?

  Jerzy Łątka.

  2. Jakie imię nosi miniaturowy helikopter (dron), który dotarł na Marsa wraz z łazikiem Perseverance?

  Ingenuity.

  3. Jaką nazwę noszą kilkukilogramowe masywne narzędzia o poprzecznej krawędzi tnącej, przypominające nieco pięściaki, znane z obecnych obszarów Etiopii i Kenii, wytwarzane już nawet milion lat temu, służące do rozbijania kości bądź do kopania w ziemi?

  To rozłupce.

   

  Osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi i do których wyślemy nagrody, to:

  Beata Marciniak, Kraśniczyn

  Karolina Bobek, Wieliczka 

  Paulina Klewicka, Łomża

  Gratulujemy!

   

  A oto nowe pytania:

  1. W jakiej placówce (instytucji) znajduje się pierwsza rozpoznana na świecie egipska mumia ciężarnej kobiety?

  2. Które dwie polskie uczelnie były zaangażowane w opracowanie szybkiego sposobu oceny ryzyka przenoszenia wirusa SARS-CoV-2 przez wodę, do której dostają się ścieki (w ramach projektu AQUASENSE)?

  3. W którym roku rozpoczął obrady Sejm Czteroletni?

  Odpowiedzi wraz z danymi adresowymi koniecznymi do wysyłki nagród prosimy nadsyłać na adres: konkursnwp@pap.pl. Czekamy na nie do 11 maja 2021 r. włącznie. Następnego dnia opublikujemy nazwiska laureatów.

  Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu.

W związku ze zgłoszeniem mojego udziału w konkursie dla czytelników portalu Nauka w Polsce, wyrażam niniejszym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu zgłoszenia do konkursu (adres poczty elektronicznej, imię i nazwisko, telefon, adres do korespondencji) w celu jego przeprowadzenia i wyłonienia zwycięzców Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Polskiej Agencji Prasowej, z siedzibą w Warszawie (00-502) przy ul. Brackiej 6/8. Pani/Pana dane będą przetwarzane do momentu zakończenia konkursu i wyłonienia zwycięzców. Podstawą przetwarzania podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) Bez podania powyższych danych nie będzie możliwy Pani/Pana udział w konkursie. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane mogą zostać przekazane podmiotowi zapewniającemu techniczną obsługę bazy danych.
Copyright © Fundacja PAP 2021