Ministerstwo Edukacji i Nauki

17.10.2021
PL EN
 • Konkurs dla czytelników

  UWAGA: z powodu awarii formularza konkursowego odpowiedzi prosimy wysyłać na adres mailowy: konkursnwp@pap.pl (tytuł: Konkurs). Prosimy także o cierpliwość, ponieważ wysyłka nagród może się opóźnić o dwa tygodnie.
  DO WYGRANIA AŻ TRZY ZESTAWY NAGRÓD!
  Jeśli odpowiesz prawidłowo na trzy widoczne poniżej pytania i polubiłeś nasz profil na facebooku, możesz wygrać nagrodę. Pytania dotyczą zagadnień z publikacji zamieszczonych w naszym serwisie w ostatnich dniach. Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy trzy nagrody. Są nimi pakiety gadżetów Nauki w Polsce.

  Oto odpowiedzi na pytania z ubiegłego tygodnia:

  1. W którym roku opublikowana została heliocentryczna teoria Mikołaja Kopernika?

  W 1543 roku. 

  2. Jak brzmią nazwiska naukowców, którzy zdobyli tegoroczną Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny?

  Prof. David Julius oraz prof. Ardem Patapoutian. 

  3. Ile odmian barwnych żmii zygzakowatej występuje w Polsce?

  Trzy odmiany: miedziano-brązowa, srebrzysto-szara i czarna.

   

  Osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi i do których wyślemy nagrody, to:

  Halina Grzelak, Sadowne

  Jerzy Obarymski, Rejowiec Fabryczny

  Bartłomiej Biront, Zamość

  Gratulujemy!

   

  A oto nowe pytania:

  1. Z jakiego regionu, według najnowszych badań dendrochronologicznych, pochodziło drewno dębowe, które wykorzystano do budowy ołtarza Wita Stwosza?

  2. Na jakim kontynencie rozwijała się cywilizacja Tiwanaku?

  3. Jacy trzej naukowcy zostali laureatami Nagród Narodowego Centrum Nauki 2021?

  Odpowiedzi wraz z danymi adresowymi koniecznymi do wysyłki nagród prosimy nadsyłać na adres: konkursnwp@pap.pl. Czekamy na nie do 19 października 2021 r. włącznie. Następnego dnia opublikujemy nazwiska laureatów.

  Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu.

W związku ze zgłoszeniem mojego udziału w konkursie dla czytelników portalu Nauka w Polsce, wyrażam niniejszym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu zgłoszenia do konkursu (adres poczty elektronicznej, imię i nazwisko, telefon, adres do korespondencji) w celu jego przeprowadzenia i wyłonienia zwycięzców Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Polskiej Agencji Prasowej, z siedzibą w Warszawie (00-502) przy ul. Brackiej 6/8. Pani/Pana dane będą przetwarzane do momentu zakończenia konkursu i wyłonienia zwycięzców. Podstawą przetwarzania podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) Bez podania powyższych danych nie będzie możliwy Pani/Pana udział w konkursie. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane mogą zostać przekazane podmiotowi zapewniającemu techniczną obsługę bazy danych.
Copyright © Fundacja PAP 2021