16.06.2019
PL EN
 • Konkurs dla czytelników

  UWAGA: DO WYGRANIA AŻ PIĘĆ ZESTAWÓW NAGRÓD!
  Jeśli odpowiesz prawidłowo na trzy widoczne poniżej pytania, możesz wygrać nagrodę. Pytania dotyczą zagadnień z publikacji zamieszczonych w naszym serwisie w ostatnich dniach. Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy co tydzień pięć nagród. Są nimi pakiety gadżetów Nauki w Polsce.

  Oto odpowiedzi na pytania z ubiegłego tygodnia:

  1. Jaki zespół wygrał najnowszą edycję międzynarodowych zawodów łazików marsjańskich - University Rover Challenge, które zakończyły się przed kilkoma dniami w Stanach Zjednoczonych?

  Zespół Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej.

  2. Kto został przewodniczącym Rady Doskonałości Naukowej?

  Prof. Grzegorz Węgrzyn.

  3. Ile ważyło najmniejsze, zdrowe dziecko, które przyszło na świat (w dziejach całej udokumentowanej medycyny)?

  243,8 gramy.

   

  Osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi i do których wyślemy nagrody, to:

  Julian Przepióra, Bytom

  Ewa Krukowiecka, Kraków

  Zofia Bogucka, Kielce

  Marek Franus, Nisko

  Jerzy Obarymski, Rejowiec Fabryczny

  Gratulujemy!

   

  A oto nowe pytania:

  1. Jak brzmi pełna nazwa hormonu TSH?

  2. Masowe naloty którego gatunku motyla (wg informacji podanych na naszym portalu) obserwujemy w tym roku w Polsce?

  3. Jaka jest dokładna data katastrofy w elektrowni jądrowej w Czarnobylu?

   

  Na odpowiedzi, wraz z danymi adresowymi koniecznymi do wysyłki nagród, czekamy do 18 czerwca 2019 r. włącznie. Następnego dnia opublikujemy nazwiska laureatów.

W związku ze zgłoszeniem mojego udziału w konkursie dla czytelników portalu Nauka w Polsce, wyrażam niniejszym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu zgłoszenia do konkursu (adres poczty elektronicznej, imię i nazwisko, telefon, adres do korespondencji) w celu jego przeprowadzenia i wyłonienia zwycięzców Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Polskiej Agencji Prasowej, z siedzibą w Warszawie (00-502) przy ul. Brackiej 6/8. Pani/Pana dane będą przetwarzane do momentu zakończenia konkursu i wyłonienia zwycięzców. Podstawą przetwarzania podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) Bez podania powyższych danych nie będzie możliwy Pani/Pana udział w konkursie. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane mogą zostać przekazane podmiotowi zapewniającemu techniczną obsługę bazy danych.
Copyright © Fundacja PAP 2019