O fundacji PAP

31.08.2017 aktualizacja: 21.05.2024

Fundacja Polskiej Agencji Prasowej powstała w 2016 roku. Głównymi celami Fundacji są m.in.: prowadzenie działań na rzecz upowszechnianiach i rozwoju kultury, nauki, sportu w Polsce, a także wspieranie rozwoju mediów w Polsce a także mediów polonijnych, podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej i obywatelskiej. W obszarze działalności fundacji znajduje się również popularyzowanie innowacyjności oraz upowszechnienie idei współpracy między narodami. 

Fundacja posiada osobowość prawną a ministrem właściwym ze względu na cele Fundacji jest minister właściwy do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. 

Fundacja PAP prowadzi działalność zarówno informacyjną, promocyjną, wydawniczą jak i edukacyjną i badawczą. Organizacja współpracuje z krajowymi i zagranicznymi instytucjami naukowymi, samorządowymi i gospodarczymi w zakresie zgodnym z celami Fundacji. Organizuje również działalność ekspercką i doradczą i może wspierać działalność innych osób i instytucji zbieżną z celami Fundacji PAP.

Fundacja PAP została ustanowiona przez spółkę akcyjną pod firmą Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna a organy Fundacji stanowią Rada Fundacji oraz Zarząd Fundacji. 

Najpopularniejsze

  • Adobe Stock

    Nie lekceważmy popularyzacji

  • Naukowiec: bez mokradeł nie ma przyszłości dla naszego gatunku; Polska przoduje w ich niszczeniu

  • Polski astronauta zabierze na ISS flagę i pierogi

  • Wojskowa Akademia Techniczna przygotowała systemy optoelektroniczne dla komputera kwantowego

  • Ornitolog: czas się przyzwyczaić do widoku przelatujących gęsi w zimie

  • Adobe Stock

    Badanie krwi może pomoże szybciej diagnozować long Covid u dzieci

  • Ustny mikrobiom ma wpływ na demencję

  • Eurostat: przeciętny Cypryjczyk zostawił największy ślad węglowy w UE w 2022 r.

  • Sztuczna inteligencja projektuje nowe enzymy

  • Indie w ciągu dekady podwoiły populację tygrysów

24.08.2018. Rzeka Biebrza. PAP/Michał Zieliński

Naukowiec: bez mokradeł nie ma przyszłości dla naszego gatunku; Polska przoduje w ich niszczeniu

Mokradła i torfowiska są dla przyrody tym, czym nerki i wątroba dla naszego organizmu; bez nich nie ma przyszłości, również dla naszego gatunku – powiedział PAP prof. Wiktor Kotowski. Tymczasem Polska przoduje w degradowaniu tych ekosystemów, ważnych m.in. dla naszego bezpieczeństwa żywnościowego.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera