Centrum Nauki Kopernik i BASF przedłużają współpracę

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Centrum Nauki Kopernik (CNK) i BASF przedłużyły obecną współpracę do 2021 r. Umowę w tej sprawie podpisano w środę w Warszawie.

Współpraca CNK i firmy BASF zaczęła się w 2010 r. (jeszcze przed formalnym otwarciem Kopernika) od wsparcia firmy dla laboratorium chemicznego, dla którego BASF jest obecnie wyłącznym partnerem. "Od tamtej pory, co roku ponad 10 tys. zwiedzających może w praktyce doświadczyć świata chemii tutaj, w Centrum Nauki Kopernik" - podkreślił dyrektor zarządzający BASF Polska, dr Dirk Elvermann podczas spotkania, na którym podpisano umowę partnerską.

Partnerstwo wyraża się w różnego rodzaju wsparciu, przede wszystkim - finansowym dla działalności Kopernika - zaznaczył dyrektor CNK, Robert Firmhofer. "To ma dla nas bardzo duże znaczenie, bo umożliwia nam prowadzenie zajęć na bardzo wysokim poziomie, za bardzo umiarkowaną cenę" - podkreślił.

Firmhofer dodał, że BASF także przekazuje laboratorium chemicznemu CNK różne materiały, pomaga też szkolić zespół dzięki corocznym wizytom studyjnym w laboratoriach edukacyjnych BASF w Ludwigshafen. Kolejnym obszarem współpracy jest wsparcie dla Pikniku Naukowego i projektu FameLab. Centrum Nauki Kopernik jest bowiem partnerem British Council w tym międzynarodowym projekcie w Polsce - zaznaczył dyrektor CNK.

"BASF to firma o globalnym zasięgu, która słynie z innowacji, ale jednocześnie postrzega te innowacje, jako źródło zrównoważonego rozwoju, łącząc to ze swoim profilem odpowiedzialności społecznej. To silnie wiąże się z misją Centrum Nauki Kopernik, które z jednej strony stawia na dobre rozumienie nauki, z drugiej - na odpowiedzialność za zmiany, które zachodzą wokół nas" - powiedział Firmhofer.

"Ta współpraca między Centrum Nauki Kopernik a BASF to jeden z najtrudniejszych projektów, ponieważ łączy on dwie bardzo trudne rzeczy - świat nauki i świat ekonomii" - dodał Dirk Elvermann.

PAP - Nauka w Polsce

zan/ mki/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Białystok/ Kilkadziesiąt imprez na Rodzinnym Pikniku Naukowym

  • Fot. Adobe Stock

    O neuroróżnorodności w warszawskiej Kawiarni Naukowej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera