Psycholożka Zofia Borska-Mądrzycka z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego 20 maja podczas spotkania Kawiarni Naukowej w Warszawie przybliży koncepcję neuroróżnorodności.
Spotkanie "O neuroróżnorodności - czy ryba wchodzi na drzewo?" odbędzie się 20 maja 2024 r. o godz. 18 w warszawskim Pałacu Staszica, ul. Nowy Świat 72, sala lustrzana.
"Neuroróżnorodność to koncepcja, według której ludzie doświadczają rzeczywistości na bardzo różne sposoby i według której nie ma jednego, właściwego i poprawnego myślenia, odczuwania, uczenia się i zachowania. Słowo „neuroróżnorodność” może odnosić się po prostu do różnic między ludźmi, ale zazwyczaj używane jest w kontekście spektrum autyzmu czy ADHD lub dysleksji” - czytamy w informacji od organizatorów.
Pojęcie neuroróżnorodności dało początek społecznemu ruchowi na rzecz równości dla atypowych mniejszości, a obecnie coraz częściej spotyka się je w kontekście badań naukowych i praktyki klinicznej.
Podczas spotkania omówione będzie zjawisko neur różnorodności, mowa będzie też o języku, jakim się o neuro różnorodności opowiada, a prelegentka opowie, jakie znaczenie ma neuroróżnorodność w naszym życiu.
W trakcie spotkania będzie także prowadzony streaming przez Wszechnicę.
Po spotkaniu, nagranie zostanie w internecie i będzie można je obejrzeć w dowolnym momencie.
Wydarzenie na Facebooku.
Nauka w Polsce
lt/ agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.