Ministerstwo Edukacji i Nauki

27.05.2022
PL EN
09.12.2021 aktualizacja 09.12.2021

Poznań/ Od 20 grudnia nauka zdalna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

18.06.2020. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  PAP/Jakub Kaczmarczyk 18.06.2020. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Na dzisiejszym kolegium rektorskim podjęliśmy decyzję o przeniesieniu kształcenia do formy zdalnej w okresie od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. – poinformowała w środę rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska.

We wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział, że w szkołach podstawowych i średnich od 20 grudnia do 9 stycznia wprowadzona zostanie nauka zdalna. Po tym terminie dzieci wrócą do nauki w trybie stacjonarnym. Żłobki i przedszkola po 20 grudnia będą pracować tak jak dotąd - w trybie stacjonarnym.

Mimo, że zapowiedź wiceministra zdrowia o kształceniu zdalnym nie obejmowała szkół wyższych, takie zasady – w tym samym, co wskazany przez wiceministra okresie – będą obowiązywały na UAM. O podjęciu takiej decyzji – po środowym kolegium rektorskim - poinformowała rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska.

Treść zarządzenia w sprawie kształcenia zdalnego na uczelni opublikowano w środę także na stronie internetowej UAM.

W zarządzeniu wskazano, że "w okresie od dnia 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. kształcenie na: studiach pierwszego stopnia; studiach drugiego stopnia; jednolitych studiach magisterskich; studiach doktoranckich oraz w szkole doktorskiej - prowadzi się wyłącznie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (kształcenie na odległość), niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie studiów albo w programie kształcenia".

Dodano, że "kształcenie na odległość prowadzi się zgodnie z obowiązującym planem studiów w sposób umożliwiający synchroniczną interakcję między studentami a nauczycielem akademickim lub innymi osobami prowadzącymi kształcenie. Zajęcia, które nie mogą być prowadzone w ramach kształcenia na odległość, realizuje się w siedzibie Uniwersytetu. Dziekan sporządza wykaz takich zajęć i niezwłocznie informuje o tym studentów" – podkreślono. (PAP)

Autor: Anna Jowsa

ajw/ mir/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022