Prof. Tadeusz Słomka ponownie rektorem AGH

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Prof. Tadeusz Słomka został we wtorek ponownie wybrany na rektora Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – poinformował PAP rzecznik uczelni Bartosz Dembiński. Prof. Słomka był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Spośród 200 elektorów uprawnionych do głosowania swój głos oddało 196 członków uczelnianego kolegium elektorów. 185 z nich wyraziło poparcie dla kandydatury prof. Tadeusza Słomki (10 głosów było przeciwnych, 1 głos nieważny).

Prof. Tadeusz Słomka nową kadencję rektora AGH rozpocznie 1 września 2016 roku.

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka jest geologiem, ukończył studia na Wydziale Geologiczno-Poszukiwawczym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jego prace - doktorska i habilitacyjna - poświęcone były sedymentologii formacji osadowych Karpat fliszowych. Jest autorem i współautorem ponad 240 publikacji naukowych poświęconych problematyce geologii złożowej, modelowaniu matematycznemu złóż kopalin użytecznych i sedymentologii głębokomorskich osadów klastycznych.

Ponadto jest współautorem 6 skryptów i książek oraz redaktorem 9 książek. Wielokrotnie prezentował wyniki swoich badań na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych m.in. w Austrii, Czechach, Słowacji, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Grecji, Meksyku, USA, Australii.

Przez 12 lat kierował Katedrą Geologii Ogólnej, Ochrony Środowiska i Geoturystyki, był prodziekanem i dziekanem Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska (2 kadencje), prorektorem Akademii Górniczo-Hutniczej (2 kadencje), a od roku 2012 rektorem. W trakcie swej kariery naukowej i organizacyjnej był również przewodniczącym Konwentu Dziekanów Wydziałów Nauk o Ziemi, doradcą wiceministra środowiska, twórcą i przewodniczącym International Association for Geoturism, członkiem International Association for Sedimentologists i International Association for Mathematical Geology, Komitetu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk, członkiem wielu rad naukowych polskich i międzynarodowych instytucji.

PAP - Nauka w Polsce

hp/ pz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Łódź/ Przemysław Wachowski ponownie rektorem Akademii Sztuk Pięknych

  • 20.05.2024. Wnętrza nowo otwartego Regionalnego Centrum Innowacyjnych Technologii Produkcji, Przetwórstwa i Bezpieczeństwa Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. PAP/Maciej Kulczyński

    Wrocław/ Na Uniwersytecie Przyrodniczym otwarto Centrum Innowacyjnych Technologii

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera