Fot. Materiały prasowe

Zaproszenie do składania projektów badawczych dot. badań nad dziedzictwem

Do 28 kwietnia można składać wstępne wnioski w konkursie HERITAGE PLUS na dofinansowanie międzynarodowych projektów badawczych w zakresie rozwoju badań nad dziedzictwem kulturowym – poinformował PAP Radosław Brudnicki z Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów (NIMOZ).

  • Uruchomiono portal muzealnictwo.com

    „Muzea a przestrzenie komercyjne” to temat wiodący pierwszej odsłony portalu przygotowanego przez zespół z Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów (NIMOZ). Strona muzealnictwo.com jest elektronicznym dopełnieniem istniejącego 60 lat rocznika „Muzealnictwo”.

Najpopularniejsze

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowcy: kobiety odgrywały dominującą rolę w społeczności zamieszkującej neolityczną osadę Catalhoyuk

  • Szef Creotechu o ustawie dot. działalności kosmicznej: sektor bardzo dobrze rozwija się bez niej

  • Misja IGNIS/ Polski astronauta przeprowadzi na ISS 13 eksperymetów

  • Naukowcy uważają, że olej z owadów może być alternatywą dla olejów tradycyjnych

  • Szefowa KRASP: o planie reformy nauki przeczytałam w gazecie

  • Fot. Adobe Stock

    Sztuczna inteligencja może obniżać własną

  • Dobre samopoczucie może chronić przed utratą pamięci

  • Naukowcy zidentyfikowali białko, które postarza

  • Webb wykrył swoją pierwszą egzoplanetę

  • Kanada/ Ekspert: sztuczna inteligencja coraz lepsza w rozwiązywaniu problemów

25.06.2025. Na zdjęciu z 24 bm. Sławosz Uznański-Wiśniewski. PAP/Leszek Szymański

POLSA: polski astronauta cztery razy połączy się na żywo z uczestnikami spotkań w czterech miastach

Polska Agencja Kosmiczna poinformowała w poniedziałek, że w trakcie swojego pobytu na orbicie polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski czterokrotnie połączy się na żywo z polskimi dziećmi i młodzieżą. Będą to punkty kulminacyjne wydarzeń w czterech miastach: Łodzi, Wrocławiu, Rzeszowie i Warszawie.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera