Tabliczka informacyjna Najwyższa Izba Kontroli nad wejściem do NIK, 15 bm. (pp/dw) PAP/Przemysław Piątkowski

NIK: szereg nieprawidłowości w funkcjonowaniu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Kontrolerzy Najwyżej Izby Kontroli stwierdzili szereg nieprawidłowości w funkcjonowaniu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Finansowe i sprawozdawcze skutki nieprawidłowości wyniosły łącznie ponad 107 mln zł. Jak stwierdzono, znaczna część tej kwoty dotyczy pieniędzy wydanych niezgodnie z prawem.

  • 17.01.2022 Na zdjęciu Andrzej Dybczyński. PAP/Aleksander Koźmiński

    Były prezes Sieci Łukasiewicz: niektóre zarzuty NIK mają urzędniczy charakter

    Niektóre zarzuty NIK mają typowo urzędniczy charakter i niewiele mają wspólnego z rzeczywistością budowania organizacji naukowej – powiedział PAP były prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz Andrzej Dybczyński.

  • Warszawa, 26.07.2024. Prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz Hubert Cichocki. PAP/Tomasz Gzell

    Prezes Sieci Łukasiewicz: zgadzam się z NIK - brak efektów uzasadniających poniesione nakłady

    Podzielam wnioski Najwyższej Izby Kontroli, że w Sieci Badawczej Łukasiewicz (SBŁ) brak jest efektów, które uzasadniałyby poniesione nakłady – powiedział PAP prezes SBŁ Hubert Cichocki. Dodał, że nowe kierownictwo SBŁ wprowadziło w tej instytucji zaawansowane narzędzia monitorowania pracy instytutów.

  • Fot. Adobe Stock

    NIK: działalność Sieci Łukasiewicz nie przynosiła żadnych albo niewielkie rezultaty

    W latach 2019–2024 na działalność Sieci Badawczej Łukasiewicz wydano z budżetu państwa ponad 2,8 mld zł, jednak podejmowane przez nią przedsięwzięcia albo nie przynosiły żadnych, albo niewielkie rezultaty – wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Najwyższej Izby Kontroli.

  • Warszawa, 27.09.2024. Minister nauki i szkolnictwa wyższego. Dariusz Wieczorek. PAP/Leszek Szymański

    Minister nauki: dobrze, że nasze działania będą wsparte dodatkowymi kontrolami NIK

    Minister nauki Dariusz Wieczorek zadeklarował pełną współpracę w związku z kontrolą specjalną NCBR, rozpoczętą we wtorek przez NIK. W wypowiedzi dla PAP przypomniał również, że w NCBR trwa audyt zlecony przez resort nauki kilka miesięcy temu.

  • 25.11.2021 PAP/Leszek Szymański

    Kontrolerzy NIK weszli do siedziby NCBR

    We wtorek rano kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli rozpoczęli w siedzibie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju kontrolę specjalną. To pierwsza taka kontrola w tej kadencji i chyba dekadzie – powiedział PAP dyrektor delegatury NIK w Białymstoku Janusz Pawelczyk.

  • Fot. Adobe Stock

    Raport NIK: nieprawidłowości na kwotę 6,5 mln zł w publicznych uczelniach zawodowych

    Niewłaściwe gospodarowanie majątkiem lub środkami finansowymi na kwotę 6,5 mln zł i niedostosowywanie oferty kształcenia do potrzeb pracodawców – to główne nieprawidłowości stwierdzone przez NIK w publicznych uczelniach zawodowych – mówił w Sejmie Marcin Kaliński, dyrektor delegatury NIK we Wrocławiu.

  • Warszawa, 07.12.2023. PAP/Leszek Szymański

    NIK o NCBR: naruszenia i nieprawidłowości w konkursie "Szybka ścieżka"

    Szereg naruszeń i nieprawidłowości związanych z przygotowaniem konkursu "Szybka Ścieżka" wykazała NIK w trakcie ubiegłorocznej kontroli w NCBR. Wyniki kontroli omówiono we wtorek w Sejmie.

  • Fot. Fotolia
    Innowacje

    NIK: pieniądze na innowacje źle wydawane, dostały je np. solaria i dyskoteka

    Środki na innowacje i prace badawczo-rozwojowe są źle wydawane - dostały je np. solaria i dyskoteka - więc nie powodują wzrostu innowacyjności polskiej gospodarki - wynika z kontroli NIK, której wyniki przedstawiono w środę w Sejmie.

  • Fot. Fotolia
    Ziemia

    NIK skontroluje działalność służb zajmujących się niebezpiecznymi substancjami zalegającymi w Bałtyku

    W kwietniu NIK rozpocznie kontrolę służb monitorujących zagrożenia ekologiczne w Batyku. Związane są one z paliwami w zatopionych wrakach i bronią chemiczną z drugiej wojny światowej - poinformowała izba w poniedziałek na swojej stronie internetowej.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Naukowcy sprawdzili, czy protony są wieczne

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera