Polacy wygrali maraton programistyczny w Gdyni | Nauka w Polsce

Polacy wygrali maraton programistyczny w Gdyni

Drużyna polskich programistów Precision Screwdrivers zwyciężyła w pierwszej edycji konkursu programistycznego Marathon24. Na podium zawodów, w których uczestniczyło 30 zespołów, znalazły się też dwie inne polskie drużyny SajchoPaczoSajgon oraz Queueing.

Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013 - Powered by CodiLime to ogólnopolski zespołowy konkurs programistyczny, w którym udział wziąć może każdy programista, bez względu na wiek, wykształcenie i doświadczenie zawodowe.

W zawodach, które odbyły się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, wzięło udział 30 drużyn z Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Iranu, Austrii, Serbii, a nawet Japonii. Zawodnicy zmierzyli się z trzema skomplikowanymi zadaniami. Zdaniem organizatorów Polacy pokazali bardzo wysoki poziom umiejętności algorytmicznych, wyprzedzając w rankingu programistów z Japonii, Iranu, Austrii, Ukrainy, Białorusi, Rosji i Serbii.

Najlepsi okazali się informatycy z drużyny Precision Screwdrivers w składzie: Eryk Kopczyński, Marcin Mucha oraz Paweł Parys. Zdobyli oni nagrodę główną: po 5 tys. zł dla każdego z uczestników, pokonując tym samym rywali z doświadczeniem na światowym poziomie. Drugie i trzecie miejsce również należały do polskich drużyn. Zajęły je odpowiednio zespoły: SajchoPaczoSajgon oraz Queueing.

„Pierwsza edycja konkursu Marathon24 okazała się sukcesem nie tylko ze względu na szerokie zainteresowanie udziałem uczestników z Polski, Europy i całego świata, ale również przez bardzo wysoki poziom rywalizacji prezentowany przez finalistów. Jestem pewien, że Maraton24 na stałe wpisze się do kalendarza międzynarodowych zespołowych konkursów programistycznych i będzie przyciągał najlepszych programistów na świecie" - powiedział prezes CodiLime Tomasz Kułakowski.

Konkurs składa się z dwóch etapów – kwalifikacji i finału. W kwalifikacjach online wyłoniono 30 zespołów, które wzięły udział w finale. Ten rozpoczął się 30 listopada br. w Gdyni w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Rozgrywki trwały nieprzerwanie przez 24 godziny. Na najlepszych czekały nagrody o łącznej wartości ponad 30 tys. zł.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Prof. Ryszard Koziołek: AI nie wyprze humanistów, ale przesunie ich w inne miejsce (wywiad)

  • Osiągnięto kluczowy cel w fuzyjnym eksperymencie ELISE

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera