Już 8 grudnia poznamy najlepszych popularyzatorów nauki

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Zakończyliśmy prezentację sylwetek kandydatów nominowanych do nagrody Popularyzator Nauki 2023. Uroczystość, podczas której poznamy zwycięzców konkursu, odbędzie się 8 grudnia w Warszawie.

Konkurs organizowany jest przez serwis Nauka w Polsce, wydawany przez Fundację Polskiej Agencji Prasowej.

W tegorocznej, XIX edycji konkursu Popularyzator Nauki wpłynęło około 100 zgłoszeń, do oceny zakwalifikowano 84. Do grupy finałowej, po pierwszym etapie ocen, przeszło 21 zgłoszeń - osób, zespołów, instytucji i mediów popularyzujących naukę. Ich działalność prezentowaliśmy na łamach serwisu Nauka w Polsce od 2 listopada.

Laureatów, wyłonionych przez jury w drugim etapie ocen, poznamy w piątek 8 grudnia, podczas gali w Warszawie.

Zwycięzcy XIX edycji konkursu zostaną wyłonieni w kategoriach: Naukowiec, Animator, Zespół, Instytucja i Media. Wręczona zostanie także Nagroda Główna konkursu. Jak co roku, redakcja serwisu Nauka w Polsce przyzna pozaregulaminową Nagrodę im. red. Tomasza Trzcińskiego za wzorcową politykę informacyjną.

Szczegółowe informacje i lista nominowanych są dostępne na stronie internetowej.

Laureatami ubiegłorocznej edycji są: dr Paweł Grzesiowski, pediatra, prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. zagrożeń epidemicznych (nagroda główna), dr hab. Wiktor Kotowski z UW - zaangażowany w ochronę ekosystemów bagiennych w Polsce i na świecie, Lubelski Festiwal Nauki, Stowarzyszenie WroSpace z Wrocławia, Agnieszka Krzemińska - dziennikarka naukowa tygodnika "Polityka" i Stanisław Łoboziak z Centrum Nauki Kopernik.

Nauka w Polsce

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera