Uczelnie i instytucje

Lublin/ Blisko dziewięciu chętnych na jedno miejsce na weterynarii na UP

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

O jedno miejsce na weterynarii starało się w tegorocznej rekrutacji prawie dziewięciu chętnych. Łącznie na ten kierunek zarejestrowało się ok. 1,3 tys. osób – wynika z danych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie Monika Jaskowiak przekazała w czwartek informacje dotyczące rekrutacji na uczelnię. Jak podała, w systemie zarejestrowało się 6,2 tys. kandydatów, z czego blisko 5 tys. na studia stacjonarne.

„W stosunku do roku ubiegłego mamy porównywalną liczbę chętnych na studia. Najpopularniejszymi kierunkami, na które zgłosiło się najwięcej osób na miejsce są: weterynaria – 8,6; analityka weterynaryjna – 7,9; architektura krajobrazu – 4,1” – wymieniła rzecznik.

Poniżej czterech chętnych na jedno miejsce zanotowano na kierunkach: hipologia i jeździectwo, behawiorystyka zwierząt, geodezja i kartografia, biotechnologia.

Jaskowiak dodała, że pod względem liczby rejestracji najpopularniejszym kierunkiem była również weterynaria, na którą zgłosiło się ok. 1,3 tys. kandydatów.

W roku akademickim 2022/2023 na Uniwersytecie Przyrodniczym na 46 kierunkach studiów i 22 specjalnościach studiuje łącznie ponad 7,1 tys. osób, z czego od października ub.r. naukę na pierwszym roku rozpoczęło około 2,3 tys. studentów.(PAP)

Nauka w Polsce, Gabriela Bogaczyk

gab/ ann/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Gdańsk/ Wynalazek naukowców PG i GUMedu - sztuczna inteligencja wypełni dokumenty medyczne

  • 22.01.2025. Otwarcie Laboratoriów fizyki i nowoczesnych technik kryminalistycznych w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. PAP/Łukasz Gągulski

    Kraków/ Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej otworzył laboratorium kryminalistyczne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera