Uczelnie i instytucje

Na PW uroczystości z okazji 20-lecia Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Inwestycja w młodych naukowców jest kluczowa i zwraca się w przyszłości firmom i gospodarce - mówili w poniedziałek uczestnicy uroczystości na PW z okazji 20-lecia Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych.

Misją fundacji jest wspieranie rozwoju młodej kadry naukowej i uzdolnionych studentów oraz unowocześnianie laboratoriów dydaktycznych i naukowych uczelni. Organizację stworzyło w 1999 r. 10 firm. Dziś fundację sponsoruje ponad 20 firm z rynku telekomunikacyjnego i medialnego.

Fundacja organizuje m.in. program stypendialny (do tej pory przyznano ich ok. 300), organizuje konkursy dla młodych autorów i seminaria dla stypendystów.

“Inwestycja w młodzież jest naszym zdaniem najważniejsza” - mówił w czasie uroczystości prezes fundacji prof. Józef Modelski. Dodał, że tego typu inwestycja zwraca się w każdej firmie.

“Ci młodzi ludzie, którzy wzięli stypendium, rozwinęli się i zasilają polską gospodarkę. To wielki dorobek i fundacji i Politechniki Warszawskiej, która wykształciła a fundacja, że wsparła ich” - podkreślił rektor PW prof. Jan Szmidt.

W uroczystości wziął również udział rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski, który pogratulował osobom zaangażowanym w prowadzenie działań fundacji.

“Jednym z priorytetów prezydentury pana prezydenta Andrzeja Dudy jest wspieranie różnego rodzaju formatów, które powodują, że współpraca między biznesem a polską nauką, polskimi uczelniami się rozwija” - powiedział. Spychalski wręczył prezesowi fundacji flagę RP wraz z towarzyszącą jej dedykacją.

Władze fundacji nagrodziły osoby szczególnie zaangażowane w jej działalność okolicznościowymi statuetkami.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Święta polskich polarników: w ciemnościach niekończącej się nocy i słońcu antarktycznego lata

  • Fot. Adobe Stock

    12 mln zł na projekty dla studentów. Perły nauki II wybrane

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera