Trwa rywalizacja o LUMENY - nagrody dla menedżerów uczelni

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Najciekawsze osiągnięcia z zakresu zarządzania szkołami wyższymi zostaną wyróżnione LUMENAMI. Te nagrody dla najlepszych menadżerów uczelni przyznawane są przez Fundację Edukacyjną Perspektywy oraz firmę doradczą PCG Polska. Zgłoszenia trwają do 15 października.

Nowy konkurs skierowany jest do osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie szkół wyższych - rektorów, dyrektorów, osób zatrudnionych w pionach administracyjnych.

"Od umiejętności menedżerskich osób na kluczowych stanowiskach zależy powodzenie szkoły wyższej, dlatego chcemy promować ideę profesjonalizacji zarządzania na każdym szczeblu - mówi Piotr Dmochowski-Lipski, prezes PCG Polska. - Dlatego ogłosiliśmy pierwszy w Polsce konkurs promujący innowacje w zarządzaniu. Lumenami wyróżnimy osoby, które w nietuzinkowy sposób rozwiązują problemy organizacyjne uczelni".

Nagroda LUMEN jest przyznawana osobom i zespołom odpowiedzialnym za realizację projektów w pięciu obszarach efektywnego zarządzania uczelnią wyższą: zarządzenie, innowacyjność, współpraca z otoczeniem, infrastruktura, umiędzynarodowienie. Przyznana ma też być nagroda specjalna w kategorii zarządzania różnorodnością. W pierwszej edycji konkursu nagradzane będą inicjatywy zrealizowane w okresie ostatnich pięciu lat (od 2010 do 2015 roku). W kolejnych edycjach wyróżniane będą dokonania z poprzedniego roku akademickiego. Kandydaci do nagrody zgłaszani są przez środowisko akademickie.

LUMEN to nie tylko jednostka związana ze światłem, ale także skrót od "Leaders in University Management". Projekty do nagrody można zgłaszać do 15 października poprzez stronę www.lumen.edu.pl. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie listy laureatów będzie towarzyszyło pierwszej w Polsce Konferencji Liderów Zarządzania Uczelnią, która odbędzie się 23 i 24 listopada w Warszawie.

"Nadszedł czas, by stworzyć osobną inicjatywę, skupiającą osoby z organizacyjnego zaplecza uczelni" - podkreśla prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Waldemar Siwiński i dodaje: "Chcemy, by wyróżnione pomysły tworzyły nową jakość i były cenną inspiracją".

Serwis PAP - Nauka w Polsce jest jednym z patronów medialnych konkursu.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Rektor SGH dr hab. Piotr Wachowiak (2P), nagrodzony, redaktor TVP Info Marcin Kowalski (P) oraz prowadzący rzecznik SGH Mariusz Sielski (L) i Karolina Cygonek (2L) podczas ceremonii wręczenia nagród dziennikarskich SGH za 2024 r (sko) PAP/Albert Zawada

    SGH przyznała nagrody dla wybitnych dziennikarzy gospodarczych

  • Warszawa, 09.05.2022. Widok na Centrum Nauki Kopernik od strony Wisły. PAP/Rafał Guz

    Nagroda Przewroty czeka na kreatywnych nauczycieli i edukatorów

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera