Już w sobotę początek XV Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Wykłady, warsztaty, wystawy, pokazy czekają na uczestników XV Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki, który między 19 a 26 września odbędzie się w Szczecinie i Koszalinie. Goście Festiwalu będą mogli poszukać u siebie genów sportowca, wybrać się do Wolińskiego Parku Narodowego, czy zbudować własny układ elektroniczny.

"W ramach Festiwalu odbywać się będą wykłady, warsztaty, wystawy, pokazy, ćwiczenia, zajęcia różnorodne tematycznie począwszy od nauk technicznych, poprzez nauki morskie, astronomiczne, przyrodnicze aż po humanistyczne czy filologiczne" - informuje przewodnicząca komitetu organizacyjnego, prof. Ewa Komorowska.

Zachodniopomorski Festiwal Nauki piętnaście lat temu zainicjowało Szczecińskie Towarzystwo Naukowe, teraz jest on wspólnym dziełem wyższych uczelni oraz placówek naukowych Szczecina i Koszalina. Festiwalowe atrakcje są adresowane do młodzieży szkolnej i akademickiej, jak również do dorosłych odbiorców, w tym słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Celem Festiwalu jest pobudzenie zainteresowań różnymi dziedzinami nauki oraz zaprezentowanie osiągnięć naukowców naszego regionu

"Wyższe uczelnie oraz instytucje Szczecina i Koszalina otwierają drzwi sal wykładowych, laboratoriów i pracowni dla wszystkich zainteresowanych osób. Ma to szczególne znaczenie dla licealistów, którzy stoją przed wyborem nie tylko kierunku, ale także uczelni wyższej, na której podejmą studia" - podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Festiwal rozpocznie się w sobotę, 19 września. Natomiast uroczysta inauguracja odbędzie się w poniedziałek 21 września, na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Wąskiej 13. Uświetni ją koncert w wykonaniu studentów Akademii Sztuki w Szczecinie.

Podczas zajęć przygotowanych przez Uniwersytet Szczeciński będzie można przekonać się czy mamy w sobie geny sportowca, sprawdzić ile białka jest w białkowych odżywkach dla sportowców, obejrzeć zjawiska fizyczne, zbadać swoją sprawność psychomotoryczną.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny umożliwi zwiedzanie laboratoriów Instytutu Fizyki, Laboratorium Technologii Teleinformatycznych i Fotoniki oraz Akademii LabView wyposażonej w czujniki sygnałów biomedycznych. Podczas warsztatów będzie można np. zbudować i uruchomić swój pierwszy układ elektroniczny oraz nauczyć rozpoznawać minerały, skały i kamienie szlachetne.

Dla miłośników przyrody przygotowano zaś zajęcia terenowe m.in. w Wolińskim Parku Narodowym, Drawieńskim Parku Narodowym oraz Ińskim i Barlineckim Parku Krajobrazowym.

Szczegółowy program Festiwalu jest dostępny na stronie: www.festiwal.stn.szczecin.pl

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mki/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera