Zaczyna się XII Zachodniopomorski Festiwal Nauki

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

22 września zaczyna się XII Zachodniopomorski Festiwalu Nauki. W programie znalazło się kilkaset imprez: wykładów, pokazów, wycieczek, które odbywać się będą w Szczecinie i Koszalinie przez cały tydzień.

Jak można przeczytać na stronie festiwalu, główne atrakcje festiwalowe będą prezentowane na szczecińskich i koszalińskich uczelniach publicznych i niepublicznych. Oprócz szkół wyższych bogaty program opracowała także Książnica Pomorska.

W sobotę (22 września) mieszkańcy Szczecina będą mogli wziąć udział w wydarzeniach kulturalno-naukowych. Z kolei od poniedziałku do piątku, w poszczególnych uczelniach i w placówkach naukowych odbędą się liczne wykłady, zajęcia laboratoryjne, warsztaty oraz pokazy. W tych dniach wyższe uczelnie zapraszają na wykłady, wizyty w laboratoriach i pracowniach. W piątek (28 września) prezentacja różnorodnych dziedzin nauki kontynuowana będzie w czasie trwania tzw. Nocy naukowców. Natomiast w weekend 29 i 30 września odbędą się wycieczki do najciekawszych przyrodniczo rejonów Pomorza Zachodniego.

W programie festiwalu znajdują się m.in. wykłady o ewolucji płci, o świecie węży, o pyłkach, architektonicznej propagandzie, pływających wyspach czy agresji u psów.

"Chcielibyśmy dotrzeć z naszą ofertą do młodzieży szkolnej oraz akademickiej. Zależy nam bardzo na uczestnikach z obu środowisk akademickich tj. szczecińskiego i koszalińskiego. Festiwal adresowany jest również do szerokich kręgów dorosłego społeczeństwa, a w tym do słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku" - zaznacza przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego, prof. Ewa Komorowska, prezes Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego.

Celem festiwalu jest zarówno prezentowanie osiągnięć naukowców, jak również zachęcenie uczestników do ciągłego pogłębiania wiedzy. Swoją pasją naukową będą dzielić się uczestnikami festiwalu naukowcy różnych specjalności począwszy od nauk matematycznych, technicznych, morskich poprzez nauki medyczne, przyrodnicze aż po nauki społeczne i filologiczne.

Program dostępny jest na stronie www.festiwal.stn.szczecin.pl

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 18.09.2013. Siedziba Szkoły Głównej Handlowej w Alejach Niepodległości 162 w Warszawie. (rp/awol) PAP/Radek Pietruszka

    Naukowcy z SGH opracowali Indeks Cyfryzacji Przedsiębiorstw (ICP)

  • Fot. Adobe Stock

    Polski astronauta zrealizuje na ISS badanie psychologiczne przygotowane przez Uniwersytet Śląski

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera