26 kwietnia Uniwersytet Warszawski otwiera swoje podwoje dla osób, które chciałyby rozpocząć studia na tej uczelni. Na kampusie głównym rozstawionych zostanie ponad 60 stanowisk, w których prezentować się będą uniwersyteckie jednostki.
Podczas dnia otwartego można będzie się dowiedzieć, jak wygląda w tym roku rekrutacja na uczelnię, czego można nauczyć się na konkretnym kierunku, jakie są wymagania, a także poznać studentów oraz wykładowców. Podczas Dnia Otwartego można też będzie poznać ofertę studiów doktoranckich i podyplomowych.
Na Krakowskim Przedmieściu przed gmachem Dawnej Biblioteki rozstawionych zostanie ponad 60 stanowisk, w których prezentować się będą uniwersyteckie jednostki. Wewnątrz budynku odbędzie się ponad 20 spotkań z ich przedstawicielami. Zaprezentują się m.in. wydziały: Chemii; Dziennikarstwa i Nauk Politycznych; Geografii i Studiów Regionalnych; Geologii; Matematyki, Informatyki i Mechaniki; Nauk Ekonomicznych; Orientalistyczny; Prawa i Administracji oraz Psychologii.
Hol budynku przemieni się w minilaboratorium - studenci nauk ścisłych urządzą pokazy naukowe i prezentować będą swoje badania.
Podczas dnia otwartego będzie można też zwiedzić wybrane jednostki. Wydział Polonistyki, zaprasza na spotkanie o godz. 11, a w nowej siedzibie budynku wydziałów lingwistycznych przy ul. Dobrej 55 zaprezentuje się o godz. 13 Instytut Lingwistyki Stosowanej.
Wstęp na Dzień Otwarty UW jest wolny. Początek o godz. 10. Zapisy na studia na Uniwersytecie Warszawskim rozpoczynają się 9 czerwca, a katalog kierunków dostępny jest na stronie www.irk.uw.edu.pl.
Szczegóły dnia otwartego na stronie UW http://rekrutacja.uw.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=150&Itemid=707.
PAP - Nauka w Polsce
lt/ mrt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.