Uczelnie i instytucje

Polacy wicemistrzami "TopCoder Open”

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Jakub Pachocki i Przemysław Dębiak zostali wicemistrzami konkursu TopCoder Open 2012, który odbył się w Orlando na Florydzie (USA). Pachocki zajął drugie miejsce w kategorii „Algorithm”, a Dębek w kategorii „Marathon”.

Zawody TopCoder Open należą do najważniejszych indywidualnych zawodów programistycznych na świecie. Kategoria „Algorithm”, w której zwyciężył Jakub Pachocki, jest w nich najbardziej prestiżowa. W kategorii „Marathon” należy rozwiązać problemy algorytmiczne, ale zawodnicy mają na to więcej czasu.

Jakub Pachocki jest studentem III roku informatyki Uniwersytetu Warszawskiego. Dwa miesiące temu zwyciężył w innych wielkich zawodach programistycznych „Google Code Jam 2012”, natomiast w maju był członkiem drużyny UW, która zdobyła wicemistrzostwo świata w programowaniu zespołowym podczas Finałów ACM ICPC 2012, które odbyły się w Warszawie.

Przemysław Dębiak jest ekspertem w dziedzinie algorytmiki, sztucznej inteligencji i członkiem Mensy. Wielokrotnie zwyciężał w międzynarodowych konkursach programistycznych. W 2011 i 2008 roku zajął pierwsze miejsce w kategorii „Marathon”, w 2007 roku wywalczył pierwsze miejsce w konkursie Imagine Cup w kategorii „Algorithm”.

W gronie 24 półfinalistów TopCoder Open 2012 Polskę reprezentowało jeszcze dwóch zawodników. Byli to dr Marek Cygan - pracownik Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW, który zakwalifikował się do ścisłego finału oraz Marcin Andrychowicz student informatyki UW.

W kwalifikacjach do tegorocznych zawodów wzięło udział przeszło 3500 zawodników z całego świata: studentów, pracowników akademickich oraz zawodowych programistów.

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera