XIV Kongres Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Choroby zakaźne i perspektywy rozwoju chemioterapii w leczeniu zwierząt to niektóre z tematów XIV Kongresu Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych, rozpoczynającego się w czwartek na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

W trzydniowym spotkaniu weźmie udział ponad 800 lekarzy weterynarii - naukowców i praktyków. "Wrocławski Wydział Medycyny Weterynaryjnej będzie po 16 latach ponownie gospodarzem organizowanych co cztery lata spotkań lekarzy weterynarii" - poinformowała PAP rzeczniczka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Małgorzata Wanke-Jakubowska.

Podczas obrad plenarnych i w 15 sekcjach tematycznych zostanie wygłoszonych ponad 700 referatów. W części plenarnej przewidziano m.in. wykłady: prof. Andrzeja Gładysza "Choroby zakaźne-teraźniejszość i przyszłość", prof. Marcina Świtały "Perspektywy współczesnej chemioterapii u zwierząt" oraz prof. Ingo Noltego "Związek: człowiek-pies - kto od kogo korzysta?".

Wykład inauguracyjny - "Zwierzę w polszczyźnie" - wygłosi znany wrocławski językoznawca prof. Jan Miodek.

W ramach kongresu swoją ofertę zaprezentują firmy farmaceutyczne, producenci pasz i sprzętu weterynaryjnego oraz wydawnictwa.

PAP - Nauka w Polsce

pdo/ hes/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Łoś. Fot. Patryk Sacharewicz, mat. prasowe

    Od badylarza do łopatacza – zbadano zmiany wielkości poroża łosi w okresie bez polowań

  • Adobe Stock, trójwymiarowy model ubikwityny, przyłączającej się do białek w procesie ubikwitynacji

    Powstała DEGRONOPEDIA - baza oraz serwer do przewidywania degronów - białkowych “znaczników zniszczenia”

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera