IX Kongres Wyzwań Zdrowotnych rozpoczyna się w czwartek w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Na dwudniowe wydarzenie składa się 50 sesji z udziałem około 300 przedstawicieli świata medycyny, administracji państwowej i samorządowej i organizacji pozarządowych.
Program Kongresu Wyzwań Zdrowotnych podzielono na siedem głównych bloków tematycznych: funkcjonowanie systemu, leczenie w wybranych jednostkach chorobowych, system oczami medyków, zdrowie publiczne, e-zdrowie i innowacje, rynek farmaceutyczny oraz ubezpieczenia.
"Podczas wydarzenia nie tylko nakreślimy największe wyzwania, z jakimi borykają się pacjenci i pracownicy ochrony zdrowia, ale także położymy nacisk na kreatywne podejście i współpracę międzysektorową, która jest kluczem do stworzenia lepszej przyszłości dla wszystkich zainteresowanych stron" - zapowiedziała redaktorka naczelna portalu rynekzdrowia.pl i sektora zdrowie Grupy PTWP Paulina Gumowska.
Tegoroczny kongres otworzy dyskusja pt. "Liderzy zmian. To oni budują przyszłość ochrony zdrowia w Polsce". Eksperci rozmawiać będą m.in. o tym, kto naprawdę zarządza ochroną zdrowia i jak zbudować stabilny system zdrowotny. Udział w panelu otwierającym wydarzenie zapowiedziała minister zdrowia Izabela Leszczyna.
Podczas kongresu zaplanowano panele i dyskusje dotyczące m.in. zdrowia publicznego w najbliższych czterech latach, epidemii choroby otyłościowej, organizacji systemu onkologicznego oraz organizacji leczenia kardiologicznego.
Przyznane zostaną także wyróżnienia w konkursie Start-Up-Med dla najbardziej kreatywnych autorów nowatorskich, a zarazem efektywnych projektów obejmujących szeroko rozumiane technologie medyczne. Rozstrzygnięta zostanie też siódma edycja konkursu "Zdrowy Samorząd".
Organizatorem Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest Grupa PTWP, wydawca magazynu i portalu Rynek Zdrowia oraz organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.(PAP)
Julia Szymańska
jms/ agz/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.