Gliwice/ W Technoparku powstanie trzeci budynek dla 20 firm z branży nowych technologii

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

W gliwickim Technoparku powstanie trzeci budynek, w którym znajdzie miejsce 20 firm z branży nowych technologii – podał w poniedziałek gliwicki magistrat. Inwestycja powinna zakończyć się w 2020 r.

Park Naukowo-Technologiczny Technopark Gliwice to samorządowy projekt z pogranicza nauki, biznesu i innowacyjnego przemysłu - centrum wsparcia dla firm rozpoczynających działalność na rynku nowych technologii. Współzałożycielem i większościowym udziałowcem Technoparku jest samorząd Gliwic.

Gliwicki Technopark ma już dwa budynki: przy ul. Konarskiego o powierzchni 3,5 tys. m kw. oraz przy ul. Wincentego Pola o powierzchni 1 tys. m kw. Działa w nich już około 60 firm.

Teraz przedstawiciele Technoparku przymierzają się do budowy trzeciego budynku. Będzie on miał trzy kondygnacje i około 1,4 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Będzie zintegrowany z istniejącym już inkubatorem przedsiębiorczości specjalnym łącznikiem, w którym również znajdą się biura. Przed budynkiem powstaną miejsca postojowe, droga wewnętrzna oraz chodniki.

Budowa nowego budynku ma kosztować około 5 mln zł. Przetarg na tę inwestycję już ogłoszono. Wykonawca budowy od dnia podpisania umowy będzie miał 14 miesięcy na realizację inwestycji.

Na wybudowanie dotychczasowych budynków Technoparku przeznaczono niemal 29 mln zł. Biura wyposażono w media, instalację teletechniczną, internet. Znajdują się tam pomieszczenia biurowe, certyfikowane laboratorium komputerowe ECDL, kuchnie i pokoje spotkań.

Spółka zapewnia dostęp nie tylko do nowoczesnych wnętrz, ale też pakietu szkoleń, specjalistycznego doradztwa biznesowego oraz technologicznego, a także wsparcia biznesowego potrzebnego do efektywnego prowadzenia firmy i działań promocyjnych.

Jak podkreślają przedstawiciele lokalnych władz, atutem Technoparku jest też świetna lokalizacja – dzielnica akademicka Politechniki Śląskiej oraz sąsiedztwo Drogowej Trasy Średnicowej i węzłów autostrad A1 i A4, które zapewniają dogodną komunikację z ważnymi ośrodkami naukowo-biznesowymi w kraju i za granicą.

PAP - Nauka w Polsce, Krzysztof Konopka

kon/ amac/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Gdańsk/ Wynalazek naukowców PG i GUMedu - sztuczna inteligencja wypełni dokumenty medyczne

  • Fot. Adobe Stock

    Eksperci rekomendują sześć priorytetowych projektów AI dla Polski

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera