Fizyka jądrowa dla społeczeństwa - tematem kolejnego wykładu z cyklu "Zapytaj fizyka"

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Fizyka jądrowa dla społeczeństwa jest tematem kolejnego wykładu z cyklu "Zapytaj fizyka". W piątek 16 maja dr Iain Darby wygłosi wykład pt. "Nuclear Science to Benefit Society".

W piątek 16 maja o godz. 18:00 wykład wygłosi dr Iain Darby, kierownik badań strategicznych w United Kingdom National Nuclear Laboratory (UKNNL). Jest on odpowiedzialny za badania strategiczne w dziedzinie nauki i technologii, mające zapewnić potencjał do rozwiązywania kluczowych wyzwań krajowych. Pełni też funkcję przewodniczącego Global National Laboratories Integrated Energy Systems (GNLIES) oraz kieruje z ramienia UKNNL Centrum Współpracy IAEA-UKNNL w zakresie zaawansowanego cyklu paliwowego.

Przed dołączeniem do UKNNL Iain Darby był kierownikiem Nuclear Science & Instrumentation Laboratory w IAEA Laboratories Seibersdorf w Austrii. Po powrocie do Wielkiej Brytanii Iain dołączył do NRS Dounreay, gdzie kierował działaniami Research Development & Innovation i pełnił funkcję współprzewodniczącego Nuclear Waste and Decommissioning Research Forum (NWDRF) w Nuclear Decommissioning Authority.

Iain Darby uzyskał stopień magistra astrofizyki oraz doktora fizyki jądrowej na Uniwersytecie w Liverpoolu. Jest członkiem Institute of Physics, Nuclear Institute, Society for Radiological Protection, oraz Institute of Electrical and Electronics Engineers, a także honorowym pracownikiem naukowym School of Physics & Astronomy na Uniwersytecie w Glasgow.

"Nuclear Science to Benefit Society" to działania, które United Kingdom National Nuclear Laboratory (UKNNL) podejmuje jako wiodące cywilne laboratorium krajowe w Wielkiej Brytanii, zajmujące się fizyką jądrową. Podczas wykładu przedstawiona zostanie praca naukowców z UKNNL w czterech obszarach strategicznych: czystej energii, zdrowia i medycyny jądrowej, odbudowy środowiska oraz bezpieczeństwa.

Więcej informacji - tutaj i tu.

Wykład odbędzie się w sali 0.03 na Wydziale Fizyki UW, ul. Pasteura 5 (Warszawa).

Nauka w Polsce

zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 24.09.2021. PAP/Darek Delmanowicz

    Rzeszów/ W czerwcu piknik naukowy na Politechnice Rzeszowskiej

  • Fot. materiały prasowe

    Piknik Naukowy pod hasłem "To będzie Kosmos!" - 10 maja w stolicy

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera