MKiDN: 78 studentów uczelni artystycznych otrzymało stypendia ministra kultury

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

78 studentek i studentów z 19 uczelni artystycznych otrzymało stypendia ministra kultury za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2024/2025 - podało MKiDN. Laureaci odebrali dyplomy z rąk podsekretarza stanu w MKiDN Sławomira Rogowskiego podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie.

Na stronie resortu kultury przypomniano, że "minister kultury i dziedzictwa narodowego przyznaje stypendia studentom wykazującym się znaczącymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi, związanymi ze studiami".

"Laureaci stypendiów ministra to zwycięzcy międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów, festiwali i przeglądów, a także studenci uczelni artystycznych, mający dorobek koncertowy, wystawienniczy lub biorący udział w konferencjach naukowych" - podkreślono.

Zaznaczono, że "stypendium ma na celu nie tylko wyróżnienie i uhonorowanie wybitnych studentów, ale także pomoc młodym artystom w realizacji projektów twórczych, doskonaleniu warsztatu artystycznego, np. w formie udziału w kursie, warsztatach czy konkursach, oraz w podejmowaniu działań służących wzbogaceniu polskiej kultury". "Wysokość stypendium wynosi obecnie 16 tys. zł" - podano. (PAP)

ksi/ aszw/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Raport: w akademikach w Polsce brakuje 400 tys. miejsc noclegowych

  • 10.04.2025. Ćwiczenia reagowania kryzysowego Kryzys 25 w Centrum Symulacji Medycznej, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, 10 bm. Wydarzenie jest organizowane przez Akademię Wojsk Lądowych. Scenariusz zakładał akcję ratunkową, po pożarze. Celem ćwiczeń jest koordynacja służb, rozwinięcie zdolności organizacyjnej, analiza sprawności działania, praktyczne nauczanie studentów ratownictwa medycznego i wydziału lekarskiego poprzez symulowane działania ratunkowe. PAP/Maciej Kulczyński

    Wrocław/ Studenci AWL z innymi służbami ćwiczyli akcje ewakuacyjne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera