Komisarz Amerykańskiej Komisji Dozoru Jądrowego gościem cyklu „Zapytaj fizyka”

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

O działaniach Amerykańskiej Komisji Dozoru Jądrowego opowie jej komisarz David A. Wright. Spotkanie odbędzie się 4 listopada w Warszawie w ramach cyklu „Zapytaj fizyka”.

Jak poinformowali organizatorzy, David A. Wright jest komisarzem Amerykańskiej Komisji Dozoru Jądrowego (Nuclear Regulatory Commission – NRC) od 2018 r. W Warszawie na zaproszenie Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego wygłosi wykład pt. „Nuclear Regulatory Commission – Who We Are and What We Do".

David A. Wright był właścicielem i prezesem Wright Directions, LLC, firmy konsultingowej specjalizującej się w strategiach politycznych i komunikacyjnych w sektorze energii i gospodarki wodnej. Pełnił również funkcje doradcze w Bipartisan Policy Center oraz był przewodniczącym emeritusem Koalicji ds. Strategii Odpadów Jądrowych, reprezentującej interesy przemysłu, władz lokalnych i konsumentów. W swojej karierze zawodowej pełnił funkcje m.in. przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Komisji Usług Publicznych Karoliny Południowej, prezesa Krajowego

Stowarzyszenia Regulatorów Usług Publicznych (NARUC) oraz członka Rady Doradczej w Instytucie Badawczym Energii Elektrycznej (EPRI).

Jak podali organizatorzy wykładu, Wright jest aktywnym działaczem na rzecz edukacji i świadomości zdrowotnej, szczególnie w obszarze profilaktyki i walki z rakiem, sam walcząc z chorobą. Otrzymał liczne nagrody za działalność społeczną, w tym prestiżowe wyróżnienie The Order of the Palmetto – najwyższe odznaczenie obywatelskie stanu Karolina Południowa. Ukończył studia licencjackie z nauk politycznych na Uniwersytecie Clemson.

Wykłady „Zapytaj fizyka”, wygłaszane przez znamienitych naukowców i popularyzatorów nauki, organizowane są mniej więcej raz na miesiąc pod auspicjami Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Wykład Davida Wrighta odbędzie się w poniedziałek, 4 listopada o godz. 18.00 w sali 0.03 na Wydziale Fizyki UW, ul. Pasteura 5 w Warszawie.

amk/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    We Wrocławiu powstanie Centrum Odkryć Medycznych

  • Fot: PAP/Stach Leszczyński

    Sebastian Szklarek: popularyzacja nauki jest ważna wobec ekspozycji na fake newsy

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera