Fot. Fotolia

Podkarpackie/Podsumowano coroczną inwentaryzację dzikiej zwierzyny w lasach

W lasach Podkarpacia żyje m.in. 551 żubrów, ponad 230 niedźwiedzi, przeszło 600 wilków oraz blisko 11 tys. bobrów. W regionie zakończyły się prace podsumowujące doroczną inwentaryzację dzikich zwierząt.

  • PAP © 2012 / Dariusz Delmanowicz
    Życie

    Lasy Podkarpacia ostoją dzikiej zwierzyny

    Z zakończonej dorocznej inwentaryzacji lasów Podkarpacia wynika, że żyje w nich m.in. 277 żubrów, 9,8 tys. jeleni, 470 wilków i 8,3 tys. bobrów. Według leśników świadczy to o dobrym stanie lasów, ale też podnosi koszty upraw i ogranicza występowanie ptaków.

Najpopularniejsze

  • 16.09.2019. Fizyk Tomasz Rożek. PAP/Łukasz Gągulski

    Popularyzator nauki: niektóre misje kosmiczne mają bardziej inspirować następców niż mieć stricte naukowy cel

  • Anihilacja w smartfonie. Matryca telefonu jako detektor cząstek dla CERN

  • Uczelnie same określają obowiązujące na ich terenie zasady bezpieczeństwa

  • Minister Kulasek: porozumienie między Polską a Szwajcarią to nowe otwarcie dla polskiej nauki

  • Raport: Polacy wciąż niechętnie przyznają się do problemów ze zdrowiem psychicznym

  • Fot. Adobe Stock

    Badanie: kontakt z reklamami niezdrowej żywności zwiększa dzienne spożycie kalorii u dzieci

  • USA/ Administracja Trumpa obcina Harvardowi kolejne 450 mln dolarów

  • USA/ Harvard odpiera ataki federalne broniąc swojej niezależności

  • Ruch dłoni może pomóc w szybszej diagnozie autyzmu

  • Antykoncepcja jednoskładnikowa może zwiększać ryzyko ataków astmy

Fot. Adobe Stock

Na przekór tzw. krzywej Wielkiego Gatsby’ego: nastolatki wierzą, że mogą więcej - w krajach, gdzie mogą mniej

W krajach, w których nierówności społeczne są największe - nastolatki najsilniej wierzą, że osiągną więcej niż ich rodzice. Zupełnie na przekór znanej z ekonomii tzw. krzywej Wielkiego Gatsby’ego - pokazują badania w "Science" z udziałem Polaka.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera