28.09.2018 PAP/Jan Graczyński

Śląskie/ Sześć uczelni przygotuje ponad 500 wydarzeń podczas tegorocznej Nocy Naukowców

Gra kryminalna, warsztaty tworzenia tabletek, symulator warunków wysokogórskich - to tylko niektóre z ponad 500 aktywności, które znalazły się w programie sobotniej Nocy Naukowców. Wydarzenie jest organizowane przez sześć śląskich uczelni, które przygotowały bogaty program atrakcji dla uczestników w każdym wieku.

  • Poznań, Adobe Stock
    Popularyzacja

    Poznań/ W piątek na poznańskich uczelniach i w laboratoriach Noc Naukowców 2024

    Prawie 500 spotkań, wykładów i prezentacji złoży się na tegoroczną Noc Naukowców. W piątek na największych poznańskich uczelniach i w instytutach naukowych już po raz 18. będzie można przenieść się do fascynującego świata nauki.

  • Fot. materiały prasowe
    Popularyzacja

    Noc Naukowców Politechniki Śląskiej - ponad 170 wydarzeń w czterech miastach

    Pokazy, laboratoria i warsztaty z różnych dziedzin nauki m.in. inżynierii, medycyny, biologii, językoznawstwa i sztuki – łącznie ponad 170 aktywności poświęconych 20 różnym dyscyplinom nauki znalazło się w programie sobotniej, 18. edycji Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej.

  • Szczecin, 28.09.2018. Pokaz laserowo-pirotechniczny na fasadzie budynku Jednostek Międzywydziałowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, w ramach 6. edycji Europejskiej Nocy Naukowców. PAP/Marcin Bielecki
    Popularyzacja

    W piątek Noc Naukowców

    Wieczorem i w nocy 29 września popularnonaukowe pokazy, warsztaty, konkursy i eksperymenty odbędą się w Małopolsce, Poznaniu, Łodzi i na Pomorzu. Badacze otworzą laboratoria i zaprezentują dzieciom, młodzieży i dorosłym jak ciekawa, pasjonująca i dostępna dla każdego jest nauka.

  • Fot. Adobe Stock
    Popularyzacja

    W piątek 29 września odbędzie się Pomorska Noc Naukowców

    Już w piątek 29 września na terenie Trójmiasta odbędzie się Pomorska Noc Naukowców – impreza popularyzatorska z pokazami, zwiedzaniem laboratoriów, warsztatami i wykładami. Szczególnie dużo wydarzeń skierowanych jest do dzieci i młodzieży.

  • źródło: strona Nocy Naukowców
    Popularyzacja

    Już 29 września Noc Naukowców

    Jak uchronić się przed alergiami? Jak przygotować rośliny do suszy? Czy wszystkie kleszcze wyglądają tak samo? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy Nocy Naukowców, która odbędzie się w piątek 29 września. Atrakcje przygotowały instytucje naukowe z Poznania i 10 miast Małopolski.

  • Fot. Adobe Stock
    Popularyzacja

    Poznań/ W piątek 16. edycja Nocy Naukowców

    Warsztaty, pokazy i rozwiązywanie największych zagadek świata nauki, to wszystko czeka na uczestników 16. Nocy Naukowców. W piątek najważniejsze poznańskie uczelnie i instytuty naukowo-badawcze otworzą drzwi laboratoriów i zaproszą do poznawania niezwykłego świata naukowców.

  • Fot. materiały prasowe
    Popularyzacja

    W piątek atrakcje Europejskiej Nocy Naukowców

    Eksperymenty i doświadczenia, zwiedzanie nocą niedostępnych na co dzień laboratoriów, pokazy naukowe i spotkania z ekspertami - z takich atrakcji będą mogli skorzystać uczestnicy Europejskiej Nocy Naukowców 2022, która w piątek 30 września odbędzie się m.in. w Poznaniu, Krakowie czy Toruniu.

  • Fot. materiały prasowe
    Wydarzenia

    Noc Naukowców na Śląsku

    "W rytmie eko" - to hasło Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej, która 8 października zgromadzi publiczność w Gliwicach, Zabrzu, Katowicach i Rybniku. Swoją własną Noc Naukowców można skomponować, zapisując się od 1 października na bezpłatne wykłady, pokazy, warsztaty, wystawy, koncerty i popularnonaukowy talk-show.

  • Fot. Adobe Stock
    Popularyzacja

    Noc Naukowców w Toruniu

    Eksperymenty z wodą i żyjącymi w niej organizmami, interaktywne wystawy, pokazy fizyczne, chemiczne i medyczne oraz wykłady m.in. ekipy "Crazy Nauka" i Wiktora Niedzickiego, odbędą się 30 września podczas Toruńskiej Nocy Naukowców. Wydarzeniom towarzyszy konferencja stratosferyczna NEAR SPACE.

Najpopularniejsze

  • Fot. Adobe Stock

    Polacy sprawdzili, czy niski poziom lipoproteiny zwiększa ryzyko cukrzycy

  • Kosmiczna farmacja – w ramach polskiej misji naukowcy zbadają polimerowe "osłony" dla leków

  • Dyrektor Europejskiej Agencji Kosmicznej dla PAP: potrzebne przepisy dotyczące kosmosu

  • Czego potrzebują naukowcy, jeśli chodzi o zastosowanie wyników badań? - ankieta

  • EKG/ Minister nauki: przyszłość należy do tych, którzy chcą się uczyć cały czas

  • Fot. Adobe Stock

    Nawet do 17 proc. ziem uprawnych na świecie - skażone toksycznymi metalami ciężkimi

  • Naukowcy badają, jak wykorzystać grzybnię w betonie

  • USA/ Harvard pozywa administrację Trumpa za zamrożenie funduszy na badania

  • Francja/ Egiptolog odczytał nieznane dotąd teksty na obelisku na Placu Zgody

  • ESA: powierzchnia mórz ociepla się szybciej niż zakładano

16.04.2025. Na zdjęciu dyrektor generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej Josef Aschbacher podczas wywiadu dla Polskiej Agencji Prasowej, przed drugim dniem III Konferencji Bezpieczeństwa ESA na Zamku Królewskim w Warszawie. PAP/Radek Pietruszka

Szef ESA o odkrywaniu kosmosu: to wręcz niewiarygodne, ile robi Europa przy relatywnie niewielkich środkach

W rozmowie z PAP szef Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) Josef Aschbacher ocenił, że "wręcz niewiarygodne" jest, jak dużo Europa robi w kwestii odkrywania przestrzeni kosmicznej przy "relatywnie niewielkich środkach", jakimi dysponuje. Jeśli jednak nie zwiększymy finansowania, uciekną nam największe talenty - wskazał.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera