Nauka dla Społeczeństwa

25.02.2024
PL EN
24.09.2023 aktualizacja 24.09.2023

W piątek 29 września odbędzie się Pomorska Noc Naukowców

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Już w piątek 29 września na terenie Trójmiasta odbędzie się Pomorska Noc Naukowców – impreza popularyzatorska z pokazami, zwiedzaniem laboratoriów, warsztatami i wykładami. Szczególnie dużo wydarzeń skierowanych jest do dzieci i młodzieży.

Czym są bryły platońskie i jak je zrobić w technice origami? Jak pisać hieroglify? Co to jest bateria bagdadzka i czy owoce mają napięcie? Jak wygląda krew pod mikroskopem i czy przy użyciu sinic można namalować obraz? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą naukowcy podczas pierwszej Pomorskiej Nocy Naukowców – zapowiadają organizatorzy Pomorskiej Nocy Naukowców – koordynujący imprezę Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Morski w Gdyni, Akademia Marynarki Wojennej oraz Centrum Nauki Experyment i Hevelianum.

Zapowiadanych jest kilkadziesiąt atrakcji – spotkania z ekspertami z różnorodnych dziedzin, pokazy, laboratoria udostępnione do zwiedzania, warsztaty, wykłady, zajęcia interaktywne i konkursy. Planowane atrakcje związane są z naukami ścisłymi, medycznymi, biologicznymi, jak również psychologią czy szeroko rozumianą humanistyką.

Na większość wydarzeń obowiązuje rejestracja.

Nauka w Polsce

mat/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024