Fot. Fotolia

Podkarpackie/ W Rzeszowie powstanie Podkarpackie Centrum Innowacji

85 mln zł kosztować ma budowa Podkarpackiego Centrum Innowacji (PCI) w Rzeszowie. Centrum ma ułatwiać kontakt między uczelniami z regionu a przedsiębiorcami. Pieniądze na powstanie placówki pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego.

  • Fot. Fotolia

    97 propozycji w konkursie na koncepcję Małopolskiego Centrum Nauki

    97 propozycji z kraju i zagranicy nadesłano na międzynarodowy konkurs na projekt architektoniczno-urbanistyczny Małopolskiego Centrum Nauki, ogłoszony przez władze województwa. Placówka powstanie do 2022 roku w krakowskich Czyżynach.

  • Fot. Fotolia

    97 propozycji w konkursie na koncepcję Małopolskiego Centrum Nauki

    97 propozycji z kraju i zagranicy nadesłano na międzynarodowy konkurs na projekt architektoniczno-urbanistyczny Małopolskiego Centrum Nauki, ogłoszony przez władze województwa. Placówka powstanie do 2022 roku w krakowskich Czyżynach.

  • Fot. Fotolia

    Śląskie/ Prawie 10 mln zł dla projektów stażowych Politechniki Śląskiej

    Prawie 10 mln zł unijnych środków z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju otrzymało dziewięć projektów Politechniki Śląskiej w konkursie „Studiujesz? Praktykuj!”. Fundusze pozwolą uczelni zrefundować organizację pożądanych przez studentów programów stażowych.

  • Fot. Fotolia
    Człowiek

    Kieleckie uczelnie będą współpracowały z Głównym Urzędem Miar

    Listy intencyjne, o współpracy w zakresie udostępniania bazy badawczej oraz przygotowaniu kadr do pracy w kampusie laboratoryjnym Głównego Urzędu Miar, podpisali w czwartek w Kielcach przedstawiciele tej instytucji oraz Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

  • Fot. Fotolia
    Człowiek

    Kieleckie uczelnie będą współpracowały z Głównym Urzędem Miar

    Listy intencyjne, o współpracy w zakresie udostępniania bazy badawczej oraz przygotowaniu kadr do pracy w kampusie laboratoryjnym Głównego Urzędu Miar, podpisali w czwartek w Kielcach przedstawiciele tej instytucji oraz Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

  • Komory gorące w NCBJ w Świerku. Fot. NCBJ

    W Świerku może powstać centrum materiałów przyszłości

    Naukowcy z Narodowego Centrum Badań Jądrowych, razem z kolegami z Francji i Finlandii, przygotowują projekt centrum opracowującego nowe typy materiałów, m.in. na potrzeby chemii i przemysłu jądrowego. Mają na to rok; jeśli ich pomysł otrzyma dofinansowanie z UE, placówka powstanie w Świerku.

  • Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Jadwiga Emilewicz. Fot. PAP/Paweł Supernak 08.09.2017

    Emilewicz: są pieniądze dla wynalazców i twórców innowacyjnych projektów

    Są pieniądze dla wynalazców, pomysłodawców innowacyjnych projektów, by mogli zrealizować swoje przedsięwzięcia - powiedziała PAP wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Z myślą o nich ruszy pilotaż projektu "Dobry pomysł". Dodała, że budżet programu to 2 mln zł.

  • Fot. Fotolia

    W Krakowie może powstać nowoczesne centrum służące medycynie

    Ok. 30 mln euro potrzeba na budowę nowego centrum bioinformatyki, wspomagającego medycynę. Jednostka powstanie w Krakowie, jeśli pod koniec 2018 r. Komisja Europejska zadecyduje o dofinansowaniu projektu. Placówka zatrudniałaby ok. 100 osób.

  • Fot. Fotolia

    Białystok/ 17 mln zł z UE na Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy

    17 mln zł z funduszy unijnych przeznaczył zarząd województwa podlaskiego na mające powstać na stadionie miejskim w Białymstoku Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy. Placówka ma być wzorowana na warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Prof. Sikorska: mechanizmy choroby Alzheimera czy Parkinsona podobne do chorób prionowych

  • Naukowcy wytykają brak doświadczenia zespołu powołanego przez ministra; wg resortu to niejedyny wyznacznik kompetencji

  • EPA/SALVATORE DI NOLFI  02.07.2025

    Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

  • Głaskanie kota nie zawsze poprawia nastrój w stresujących sytuacjach

Źródło: Jakub Włodarczyk

Misja IGNIS/ Po ponad roku w kosmosie na Ziemię wróciły pierwsze próbki polimerowych nośników leków

Naukowcy realizujący eksperyment „Stability of Drugs” – jeden z trzynastu w ramach polskiej misji kosmicznej IGNIS – musieli się wykazać największą cierpliwością z całej grupy. Dopiero teraz, po 14 miesiącach, z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię wróciły pierwsze próbki z ich nośnikami leków.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera