Fot. materiały prasowe

Wręczono nagrody w XIX edycji konkursu dla uczniów „Fizyczne Ścieżki”

111 prac uczniów ze szkół w całej Polsce wzięło udział w XIX edycji konkursu „Fizyczne Ścieżki”, organizowanego przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych i Instytut Fizyki PAN. Autorów najlepszych prac nagrodzono 19 kwietnia podczas seminarium w kompleksie jądrowym Świerk.

  • Znamy zwycięzców polskiej edycji Konkursu Prac Młodych Naukowców UE

    Kamil Humański, Adam Klukowski i Aleksander Kostrzewa zostali zdobywcami trzech równorzędnych pierwszych nagród w polskiej edycji 29. Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EUCYS). We wrześniu będą reprezentować Polskę w międzynarodowych finałach w Tallinie.

  • Rozstrzygnięcie konkursów Młodzi Naukowcy i Fizyczne Ścieżki w CN Kopernik

    W najbliższą niedzielę (2 kwietnia) w Centrum Nauki Kopernik poznamy finalistów polskiej edycji unijnego konkursu szkolnych prac badawczych EUCYS oraz krajowego konkursu Fizyczne Ścieżki.

  • Fot. Fotolia

    Trójka Polaków w finałach Konkursu Prac Młodych Naukowców UE

    Jadwiga Czyżewska, Igor Kaczmarczyk i Maciej Mańka zostali zdobywcami trzech równorzędnych pierwszych nagród w polskiej edycji 28. Konkursu Prac Młodych Naukowców UE (EUCYS). We wrześniu będą reprezentować Polskę w międzynarodowych finałach EUCYS w Brukseli.

  • Fot. Fotolia

    Młodzi Naukowcy i Fizyczne Ścieżki w CN Kopernik

    W najbliższy weekend (8-10 kwietnia) w Centrum Nauki Kopernik poznamy finalistów polskiej edycji unijnego konkursu szkolnych prac badawczych EUCYS oraz krajowego konkursu Fizyczne Ścieżki.

  • Fot. Fotolia

    Rozstrzygnięto konkurs "Fizyczne ścieżki"

    Praca poświęcona trzeciej prędkości kosmicznej czy pokaz zachowującego się jak ciecz dwutlenku węgla - to prace nagrodzone w finale konkursu uczniowskiego „Fizyczne Ścieżki”. Pokaz najlepszych prac odbył się 14 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

  • Fot. Fotolia

    Zwycięzcy "Fizycznych Ścieżek" wystąpią w "Koperniku"

    W sobotę 13 kwietnia poznamy zwycięzców ósmej edycji konkursu „Fizyczne Ścieżki”. Przed szeroką publicznością autorzy najciekawszych pokazów fizycznych zaprezentują się w niedzielę w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

  • Ponad 130 uczniów wstąpiło na „Fizyczne Ścieżki”

    Ponad 130 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięło w tym roku udział w konkursie „Fizyczne Ścieżki”. W kwietniu najlepsi spośród nich zaprezentują się publiczności w Centrum Nauki Kopernik oraz na Pikniku Naukowym.

  • Fot. Fotolia
    Życie

    Do 31 stycznia można się zgłaszać do konkursu "Fizyczne ścieżki"

    Wyjazd do Zjednoczonego Instytutu Badań Jądrowych w Rosji, indeks UJ czekają na zwycięzców konkursu „Fizyczne ścieżki” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy powinni przygotować pokaz zjawiska fizycznego, napisać pracę naukową lub esej. Zgłoszenia można przesyłać do 31 stycznia.

  • Fot. Fotolia

    „Fizyczne ścieżki” znów otwarte dla uczniów

    Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą przygotować pokaz zjawiska fizycznego, napisać pracę naukową lub esej, mogą zgłosić się do konkursu „Fizyczne ścieżki”. Jedną z nagród jest wyjazd do Zjednoczonego Instytutu Badań Jądrowych w Rosji. Zgłoszenia można przesyłać do 31 stycznia.

Najpopularniejsze

  • fot. Kamil Niedźwiecki

    Na cmentarzysku koło Dąbrówna archeolodzy odkryli nietypowy średniowieczny pochówek

  • Prof. Bożejko: język programowania komputerów kwantowych jest wciąż bardzo siermiężny

  • Kosmiczny schron z ubrań i wody. Rutczyńska: z promieniowaniem w kosmosie nie ma żartów

  • Prof. Sikorska: mechanizmy choroby Alzheimera czy Parkinsona podobne do chorób prionowych

  • Naukowcy wytykają brak doświadczenia zespołu powołanego przez ministra; wg resortu to niejedyny wyznacznik kompetencji

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowcy: młodzież ma za mało dopaminy

  • Glukozamina może przyspieszać postęp alzheimera

  • Głaskanie kota nie zawsze poprawia nastrój w stresujących sytuacjach

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

Warszawa, 18.11.2025. Wiceministra nauki Karolina Zioło-Pużuk. PAP/Marcin Obara

Zioło-Pużuk o stołówkach studenckich: uczciwie przeanalizowaliśmy potrzeby studentów

Resort nauki stawia na wielotorowe wsparcie socjalne studentów. Planuje powiązanie progu stypendium socjalnego z minimalnym wynagrodzeniem oraz zachęca rektorów do stosowania klauzul społecznych przy wyborze ajentów gastronomicznych – powiedziała PAP wiceministra nauki Karolina Zioło-Pużuk.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera