W Poznaniu rusza Ogólnopolski Festiwal Nauki Przyrodnicze na Scenie | Nauka w Polsce

W Poznaniu rusza Ogólnopolski Festiwal Nauki Przyrodnicze na Scenie

Fot. Fotolia

Jak zobaczyć dźwięk, jak narysować piosenkę czy zrobić czekoladowy układ okresowy pokażą uczniowie z kilkudziesięciu szkół z całej Polski podczas rozpoczynającego się w piątek w Poznaniu Ogólnopolskiego Festiwalu "Nauki Przyrodnicze na Scenie".

Przez dwa dni w gmachu Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ponad 200 licealistów i gimnazjalistów z 30 szkół z całego kraju zaprezentuje swoje niekonwencjonalne projekty związane z nauczaniem nauk przyrodniczych, szczególnie fizyki.

Przygotowane przez uczniów i ich nauczycieli pokazy będą oceniane w trzech kategoriach: demonstracja, prezentacja multimedialna i przedstawienie.

Organizatorom festiwalu przyświeca cel lepszej nauki w szkołach i większej popularyzacji nauk przyrodniczych.

„Festiwale edukacyjne mają na celu zachęcić uczniów do podejmowania studiów na kierunkach przyrodniczych i technicznych, a w dalszej perspektywie ułatwić młodym ludziom znalezienie pracy w zawodach ciekawych i potrzebnych gospodarce” – powiedziała PAP Agnieszka Książkiewicz z biura prasowego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Naukowcy z całej Europy od 2000 roku, co dwa lata, organizują wpierw krajowe, a następnie europejskie festiwale edukacyjne: "Nauki Przyrodnicze na Scenie" – "Science on Stage". W przyszłym roku Europejski Festiwal zostanie zorganizowany w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą.

PAP - Nauka w Polsce

kpr/ abe/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Katowice/ Specjalista: co roku korozja niszczy 25 mln ton stali; nie umiemy tego procesu powstrzymać

  • Fot: Maciej Majdecki, luminescent_chemist

    Molekularni krawcy uszyli nanośnieżynki dla wydajniejszych ogniw słonecznych

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera