Po raz pierwszy w historii 17 tys. osób zgłosiło chęć studiowania na UKSW w nowym roku akademickim. To wzrost o niemal jedną czwartą w porównaniu z rokiem ubiegłym – podała w piątek uczelnia.
Zakończył się podstawowy etap rejestracji na studia stacjonarne I i II stopnia i na niestacjonarne na UKSW na: pedagogikę, pedagogikę specjalną, pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną oraz psychologię. Wciąż trwa jednak rekrutacja na inne kierunki niestacjonarne.
Do tej pory najwięcej kandydatów zgłosiło się na psychologię, kierunek lekarski i prawo. Biorąc pod uwagę liczbę zgłoszeń do liczby miejsc na studia, najbardziej oblegane kierunki na UKSW to: kierunek lekarski, psychologia, komunikacja medialno-kulturowa, stosunki i prawo międzynarodowe, dziennikarstwo ogólne, pedagogika – pedagogika resocjalizacyjna i opiekuńczo-wychowawcza, zarządzanie publiczne, ekonomia, pielęgniarstwo i archeologia.
"Zainteresowaniem kandydatów cieszy się także nowy interdyscyplinarny kierunek studiów II stopnia: big data w analityce społecznej" – poinformowała uczelnia.
"To wielka radość, że tylu tegorocznych maturzystów zaufało nam i chce studiować na naszym uniwersytecie. Oferujemy młodym ludziom, chcącym zdobywać solidną wiedzę i umiejętności ważne na rynku pracy, szeroką ofertę kierunków i coraz lepszą nowoczesną infrastrukturę" – powiedział rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski.
Rektor podkreślił, że pierwszy raz w historii uczelnia ma tak dużą liczbę zgłoszeń na studia w rekrutacji podstawowej.
20 lipca na indywidualnych kontach kandydatów zostaną ogłoszone wyniki rekrutacji na rok akademicki 2023/2024. Przyjmowanie dokumentów rekrutacyjnych na studia w I turze będzie odbywać się 21, 24 i 25 lipca.
Rekrutacja dodatkowa rozpocznie się 8 sierpnia i potrwa do 11 września. Rekrutacja na studia niestacjonarne na kierunku lekarskim trwa do 4 września (wyniki zostaną podane 7 września).
Na pozostałych kierunkach niestacjonarnych rekrutacja potrwa do 22 września lub do wyczerpania limitu miejsc. (PAP)
Nauka w Polsce, Delfina Al Shehabi
del/ joz/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.