Uczelnie i instytucje

UW rozpoczął zbiórkę darów dla poszkodowanych w trzęsieni ziemi w Turcji

 19.08.2011. PAP/Wojciech Pacewicz
19.08.2011. PAP/Wojciech Pacewicz

W akcie solidarności z Turcją i Syrią oraz z osobami, które ucierpiały w wyniku trzęsienia ziemi, na Uniwersytecie Warszawskim uruchomiono zbiórkę darów rzeczowych dla poszkodowanych - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak podano, zbiórkę darów na UW koordynuje Wydział Orientalistyczny UW.

Dary można składać w dwóch miejscach: w tymczasowym dziekanacie głównym Wydziału Orientalistycznego, w oficynie Pałacu Tyszkiewiczów Potockich (wejście D, parter), w godz. 9.00-15.00 i w tymczasowej siedzibie Wydziału Orientalistycznego UW przy ul. Tynieckiej 15/17, w godz. 8.00-12.00.

UW poinformowało, że przyjmowane dary przekazywane w ramach zbiórki muszą być nowe. Obecnie najpotrzebniejsze są artykuły, które przydają się w warunkach zimowych: koce, śpiwory, termosy, power banki, grzejniki gazowe, agregaty, przenośne toalety i łazienki, namioty.

Z kolei studenci UW, których rodziny zostały dotknięte katastrofą, mogą ubiegać się o przyznanie zapomogi. Jak podało UW, zapomoga to jednorazowe świadczenie przyznawane osobie, która z przyczyn niezależnych od siebie znalazła się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej. Z tej formy pomocy mogą skorzystać studenci i uczestnicy studiów doktoranckich.

6 lutego kilka regionów w południowo-wschodniej Turcji i północnej Syrii nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8. Kataklizm spowodował ogromne zniszczenia na kilkusetkilometrowym odcinku od syryjskiego miasta Hama do tureckiego Diyarbakir. Potem nastąpiło jeszcze kilkadziesiąt słabszych wstrząsów.

"Washington Post" poinformował, że liczba ofiar w Turcji i Syrii przekroczyła już 36 tysięcy. W niedzielę źródła tureckie podały, że w krajowych szpitalach znajduje się 80 tys. rannych, a ponad milion mieszkańców trafiło do tymczasowych miasteczek namiotowych i schronisk.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Białystok/ Kilkadziesiąt imprez na Rodzinnym Pikniku Naukowym

  • Fot. Adobe Stock

    Resort nauki chce wprowadzić zmiany w świadectwach ukończenia studiów podyplomowych

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera