Bezpłatna pomoc psychologiczna dla studentów z Ukrainy

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Bezpłatną telefoniczną pomoc psychologiczną dla studentów z Ukrainy, udzielaną jest w języku ukraińskim, oferuje Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej w ramach projektu "Strefa komfortu PSRP". Eksperci poradzą na przykład, jak radzić sobie z lękiem.

Pomoc PSRP polega na indywidualnej, bezpłatnej rozmowie online z psychoterapeutami. Na rozmowę indywidualną w ramach teledyżuru psychoterapeutycznego każdy ze specjalistów ma zaplanowane 30 minut. W czasie rozmowy specjaliści udzielają odpowiedzi na nurtujące pytania oraz wskażą potrzebne informacje. Przykładowy zakres pomocy to niepokój o bliskich, problemy ze snem czy też sposoby radzenia sobie z lękiem - czytamy w komunikacie resortu edukacji i nauki, które sfinansowało projekt.

Porady psychologiczne mają charakter bezpłatny. Pomoc udzielana jest w języku ukraińskim. Więcej informacji znajduje się na stronie: https://wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/ua/.

Projekt "Strefa komfortu PSRP" skierowany jest do wszystkich studentów z całej Polski polegający na wsparciu psychologicznym. W ramach tej inicjatywy każdy student ma możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy online oraz wzięcia udziału w webinariach prowadzonych przez specjalistów.

Strona internetowa akcji wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl ma być źródłem wiedzy na temat zdrowia psychologicznego. Przez stronę internetową studenci mogą zapisać się na e-wizytę u psychoterapeuty i skonsultować się online. Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne i zapewniające anonimowość. Dodatkowo na stronie jest opublikowana mapa, która wskazuje miejsca wsparcia, w których studenci mogą szukać pomocy.(PAP)

szz/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Życzliwy jak Polak? Badacze USWPS zbadali życzliwość rodaków

  • Fot. Adobe Stock

    Kalisz/ Konferencja o bezpieczeństwie z udziałem 270 naukowców z kraju

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera