O grantach ERC na bezpłatnych warsztatach w Wiedniu

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Trwa kwalifikacja na bezpłatne wyjazdowe warsztaty ERC, organizowane przez Polską Akademię Nauk i Wiedeński Instytut Nauk o Człowieku. Przedstawiciele nauk społecznych i humanistycznych mogą się zgłaszać do 27 października. Warsztaty odbędą się 22-23 listopada w Wiedniu.

Szkolenia przeznaczone są dla naukowców planujących aplikowanie o granty ERC w najbliższych konkursach Starting i Consolidator, czyli będących odpowiednio od 2 do 7 - i od 7 do 12 lat po uzyskaniu tytułu doktora.

Organizatorzy pokrywają koszty noclegu i podróży.

Podczas warsztatów naukowcy będą mogli dopracować swój pomysł badawczy i przygotować się do zaprezentowania go we wniosku projekowym ERC. Mentorzy doświadczeni w ocenianiu i realizowaniu grantów ERC podzielą się wiedzą na temat dobrze napisanych wniosków.

Polska Akademia Nauk wybierze pięciu uczestników warsztatów na podstawie informacji zawartych w formularzu rejestracyjnym. Eksperci PAN będą oceniać jakość publikacji naukowych i monografii. Punkty można uzyskać za mobilność, współpracę zagraniczną i krajową oraz aktywny udział w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Preferowani będą ci naukowcy, którzy uzyskali już granty na badania naukowe.

Wybrani zostaną również ci badacze, którzy zaproponują przełomowe pomysły. Zakwalifikowane osoby zostaną poproszone o dosłanie rozszerzonego opisu projektu badawczego.

Formularz rejestracyjny znajduje się pod adresem:

https://forms.gle/eCWJtanHSLyhpPTJ6

PAP - Nauka w Polsce

kol/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Ponad 44 mln zł na comiesięczne stypendia dla 228 wybitnych młodych naukowców

  • Fot. Adobe Stock

    Stypendia naukowe NAWA dla 31 badaczy zajmujących się zdrowiem

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera