Trwa internetowe głosowanie na najlepszego studenta z zagranicy

Studenci m.in. z: Indii, Ukrainy, Szwecji, Etiopii, Maroka, Litwy, Albanii, Ghany, Mali, Białorusi znaleźli się w gronie nominowanych do tytułu INTERSTUDENT 2017. Swojego zwycięzcę - Najpopularniejszego Studenta Zagranicznego w Polsce - wskaże także publiczność w internetowym głosowaniu, które potrwa do południa 20 lutego.

Misją konkursu INTERSTUDENT, organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach programu "Study in Poland", jest wyłonienie, nagrodzenie oraz promocja najlepszych studentów zagranicznych studiujących w Polsce.

W tym roku do konkursu napłynęło ponad 100 zgłoszeń studentów pochodzących z pięciu kontynentów. Organizatorzy otrzymali ankiety kandydatów z: Ukrainy, Kanady, Iranu, Iraku, Indii oraz Albanii, Armenii, Białorusi, Kolumbii, Czech, Salwadoru, Etiopii, Francji, Niemiec, Ghany, Wielkiej Brytanii, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Indonezji, Włoch, Kazachstanu, Litwy, Malezji, Mali, Maroko, Mołdawii, Norwegii, Rumunii, Rosji, Słowacji, Sri Lanki, Szwecji, Syrii, Turcji, USA i Wietnamu.

"To fantastyczni młodzi ludzie, którzy naprawdę wiele wnoszą w nasze życie akademickie" - podkreśla prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Waldemar Siwiński.

Spośród zgłoszeń jury wybrało 20 studentów. Z nich wyłonieni zostaną laureaci w trzech kategoriach: studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Swojego laureata mogą wybrać także internauci w głosowaniu, które potrwa do południa 20 lutego na stronie http://studyinpoland.pl/interstudent/voting/main.php.  Otrzyma on tytuł Najpopularniejszego Studenta Zagranicznego w Polsce.

W kategorii "Studia licencjackie" nominowani zostali: Emmanuel Hayford z Ghany, Uliana Hoian z Ukrainy, Enea Jorgji z Albanii, Joanne Monica Kanarek z Kanady, Vadym Melnyk z Ukrainy oraz Sowmya Thottambeti z Indii.

Wśród "Studiów magisterskich" na głosy czekają: Hamza Bouleghmane z Maroka, Yana Cherniak z Ukrainy, Madeleine Johansson ze Szwecji, Wen Jie Lau z Malezji, Omar Al-Obaidi irakijczyk ze Szwecji, Seyed Mohammadreza Sadr z Iranu, Ramprasad Sethuraman z Indii i Nataliia Tarasiuk z Ukrainy.

W kategorii "Studia doktoranckie" szanse na zwycięstwo mają: o. Ashenafi Yonas Abebe z Etiopii, Sabina Brazevic z Litwy, Anastasiya Niakrasava z  Białorusi, Mehmet Ali Ozcobanlar z Turcji, Adama Samake z Mali, Samira Zamani - iranka z Holandii.

Konkurs zorganizowano patronatem przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. Jana Szmidta. Nadesłane kandydatury oceniła kapituła w składzie: prof. Marek Tukiendorf - rektor Politechniki Opolskiej, prof. Stanisław Kistryn - prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Bianka Siwińska - dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", Michał Gajda - przewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów oraz Tomasz Tokarski - przewodniczący Parlamentu Studentów RP.

W 2016 roku było w Polsce ponad 65 tysięcy studentów obcokrajowców ze 157 krajów, co stanowi 4,1 proc. ogółu studentów w naszym kraju.

Wyniki konkursu INTERSTUDENT 2017 ogłoszone zostaną 27 lutego podczas gali w krakowskich Sukiennicach, odbywającej się w ramach konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2017".

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Źródło: Loreal-Unesco/ Fot. Marcin Oliva Soto

    Sześć wybitnych polskich badaczek z nagrodą L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

  • 06.04.2024. Na zdjęciu Marek Safjan. PAP/Marcin Obara

    Prof. Marek Safjan doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera