Nowe narzędzia informatyczne dla Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Od przyszłego roku akademickiego 1500 pracowników dydaktycznych i do 15 tys. studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM) będzie mogło skorzystać z zaawansowanych narzędzi cyfrowych, stanowiących wsparcie w zakresie edukacji. Porozumienie w tej sprawie z firmą Microsoft władze uczelni podpisały w czwartek.

"Uczelnia dotychczas nie wykorzystywała szeroko usług chmurowych, (...). Jednakże dynamiczny rozwój wiedzy wymaga nowych narzędzi informatycznych, dotyczy to zarówno aspektów tak powszednie stosowanego kształcenia na odległość, jak i wspomagania badań naukowych, mam tu na myśli platformy do wymiany informacji i zarządzania wiedzą" - podkreśla rektor WUM, prof. Marek Krawczyk.

Na mocy porozumienia wszyscy pracownicy uniwersytetu i studenci mający dostęp do usługi Office 365 dodatkowo będą mogli korzystać z pakietu biurowego Office 365 Pro Plus. Dokument zakłada możliwość bezpłatnego zainstalowania pakietu przez jednego użytkownika na 15 urządzeniach - informuje Microsoft.

Oprogramowanie ma zapewnić wsparcie w poszerzaniu wiedzy, umiejętności i kompetencje w zakresie nowoczesnej edukacji.

W ramach partnerstwa WUM wdroży szersze zastosowanie usługi Office 365 dla kadry dydaktycznej i studentów. Dzięki możliwościom wykorzystania platformy programistycznej Microsoft będzie mogła tworzyć wewnętrzne systemy informatyczne.

WUM to największa i jedna z najstarszych publicznych placówek medycznych w Polsce. W tegorocznym rankingu Perspektyw I Wydział Lekarski zajął I miejsce ex aequo z Collegium Medicum UJ. Uczelnia kształci rocznie ponad 9 tys. studentów.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Rys. Coolerheat/Łukasz Witanowski

    Naukowcy chcą produkować chłód z ciepła

  • Fot. Adobe Stock

    Polski eksperyment w kosmosie: test technologii przetwarzania danych na orbicie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera