Wrocław/ Prof. M. Ziętek ponownie rektorem uniwersytetu medycznego

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Prof. Marek Ziętek w piątek został ponownie wybrany na rektora Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka uczelni Monika Maziak, ubiegający się o drugą kadencję rektor prof. Marek Ziętek otrzymał 174 głosy poparcia, 23 elektorów było przeciw, oddano też trzy nieważne głosy.

Rzeczniczka podkreśliła, że w kolejnej kadencji za priorytetowe zadania rektor Ziętek uznał m.in. uzyskanie przez uczelnię statusu Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego oraz konieczność określenia strategicznych kierunków rozwoju naukowego.

„Rektor mówił też o potrzebie współpracy z innymi uczelniami np. z Uniwersytetem Przyrodniczym w związku z planami powstania Ponadregionalnego Centrum Zaawansowanych Badań Biologicznych oraz współpracy z innymi szpitalami, by utworzyć konsorcjum w celu uruchomienia ośrodka badań chorób serca osób w podeszłym wieku” - dodała rzeczniczka.

Prof. dr hab. Marek Ziętek ma 65 lat i jest absolwentem wrocławskiej uczelni medycznej. Pełnił obowiązki rektora od maja 2011 r. po ustąpieniu swego poprzednika. W 2012 r. został wybrany na pierwszą kadencję.

Jest specjalistą drugiego stopnia z protetyki stomatologicznej oraz drugiego stopnia z periodontologii. Był konsultantem krajowym z zakresu periodontologii w latach 1996-2008 i prezydentem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego w latach 2002-2010.

W 2005 r. zorganizował i był pierwszym dziekanem Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego wrocławskiej uczelni, pełnił też funkcję prorektora ds. nauki w okresie 2005-2011. Jest autorem 260 opracowań i prac naukowych.

PAP - Nauka w Polsce

ros/ pz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk. PAP/Radek Pietruszka

    Prezydium PAN: projekt rozporządzenia ws. czasopism komplikuje i tak już nadmiernie złożony system ocen

  • Fot. Adobe Stock

    Komitet Psychologii PAN: nowe rozporządzenie dot. czasopism powiela błędy poprzedniego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera