Ostatnie dni na zgłoszenia w kolejnych konkursach NPRH

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Naukowcy zainteresowani popularyzacją dorobku polskiej humanistyki za granicą mają tylko kilka dni na zgłoszenia do modułu "Umiędzynarodowienie" Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Prowadzące konkurs Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego czeka na zgłoszenia do 31 lipca.

Narodowy Program Rozwoju Humanistyki (NPRH) powstał po konsultacjach z przedstawicielami środowisk humanistycznych w Polsce. Nowa formuła NPRH składa się z trzech modułów – „Tradycja”, „Rozwój” i „Umiędzynarodowienie”. "Umiędzynarodowienie”, podobnie jak „Tradycja” i „Rozwój” składa się z dwóch równoległych konkursów.

W ramach konkursu "Umiędzynarodowienie 3.a" możliwe będzie przetłumaczenie i opublikowanie najwybitniejszych polskich monografii humanistycznych – zarówno nowości, jak i pozycji klasycznych.

Celem konkursu "Umiędzynarodowienie 3.b" jest wydanie zagranicznych wersji najważniejszych polskich czasopism naukowych. Priorytet mają tłumaczenia na język angielski.

Wnioski o finansowanie projektu badawczego w ramach konkursów „Umiędzynarodowienie” 3.a i 3.b należy wypełnić w systemie OSF, a następnie złożyć w formie elektronicznej i papierowej. Nabór trwa do 31 lipca.

NPRH to szereg działań, które mają ułatwić integrację polskiej humanistyki z humanistyką europejską i światową, a młodym naukowcom pomóc w rozwoju kariery naukowej we współpracy z zagranicznymi ośrodkami naukowymi. Program ma też upowszechniać osiągnięcia humanistyki polskiej na świecie. Więcej informacji na temat programu jest dostępnych na stronie internetowej.  

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Mirosław Kaźmierczak/UW

    Prof. Izdebski: trzy razy składałem wniosek, nim zdobyłem prestiżowy grant ERC Synergy

  • 21.02.2024. Siedziba Narodowego Centrum Nauki przy ul. Twardowskiego 16 w Krakowie. PAP/Łukasz Gągulski

    NCN przyznało granty OPUS 27 i PRELUDIUM 23 o łącznej wartości niemal 665 mln zł

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera