Uczelnie i instytucje

Konferencja w Gliwicach o przedsiębiorczości w nauce

O tym, na jak naukowcy mogą współpracować z biznesem, będzie mowa podczas konferencji „Nauka jest przedsiębiorcza – komercjalizacja badań za pomocą programów NCBR” organizowanej przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Politechnikę Śląską.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się, na jaką pomoc mogą liczyć naukowcy opracowujący nowoczesne technologie, jak otrzymać wsparcie finansowe na komercjalizację badań albo jak zacieśniać współpracę nauki z przemysłem.

W spotkaniu, które odbędzie się 24 września, udział mogą wziąć pracownicy naukowi i administracyjni polskich uczelni, jednostek naukowych oraz przedsiębiorstw, którzy inwestują w prace badawczo rozwojowe. Podczas konferencji zaprezentowana będzie aktualna oferta Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Spotkanie ma służyć m.in. wymianie doświadczeń dotyczących zarządzania projektami finansowanymi z programów NCBR. W ramach konferencji przeprowadzone zostaną warsztaty dla pracowników jednostek naukowych i przedsiębiorstw i zaprezentowane zostaną także przykłady najciekawszych projektów ostatnich lat, jakie zrealizowano przy wsparciu finansowym NCBR.

"NCBR stale poszerza i udoskonala swoją ofertę programów wparcia B+R, zapewniając rozwój polskich innowacji, także ze środków dostępnych w ramach kończącej się perspektywy finansowej UE – mówi prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski, dyrektor NCBR. - Jednocześnie pilotażowe przedsięwzięcia centrum już dzisiaj spełniają oczekiwania Komisji Europejskiej odnośnie programów, które mają być dotowane z przyszłego budżetu unijnego. Dlatego takie spotkania są dla nas bardzo ważne, ponieważ pozwalają zainteresowanym środowiskom lepiej przygotować się do nowych wyzwań i możliwości NCBR, a także budować merytoryczną i organizacyjną mapę drogową naszych nowych inicjatyw."

Udział w konferencji jest bezpłatny a zgłoszenia przyjmowane są do 10 września za pośrednictwem strony: www.polsl.pl/konferencjaNCBR

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk. PAP/Radek Pietruszka

    Prezydium PAN: projekt rozporządzenia ws. czasopism komplikuje i tak już nadmiernie złożony system ocen

  • Fot. Adobe Stock

    Komitet Psychologii PAN: nowe rozporządzenie dot. czasopism powiela błędy poprzedniego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera