Uczelnie i instytucje

W Kielcach ruszyły Dni Przedsiębiorczości Akademickiej

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

O tym, jak zbudować biznes, jak zaplanować strategię działania, co zrobić, by osiągnąć rynkowy sukces - dyskutować będą kieleccy studenci podczas rozpoczętych w czwartek Dni Przedsiębiorczości Akademickiej, zorganizowanych przez Kielecki Park Technologiczny.

„Nasze dwudniowe spotkania z przedsiębiorczością akademicką rozpoczęliśmy od części szkoleniowej, dla osób, które w biznesie stawiają lub chcą stawiać pierwsze kroki” - powiedział w czwartkowej rozmowie z PAP dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Szymon Mazurkiewicz.

Piątek upłynie pod znakiem analizy działań przedsiębiorców, którym udało się zaistnieć na rynku. "Startujemy z konferencją +Inspiracja biznesem+, w trakcie której studenci będą mieli możliwość porozmawiania z kieleckimi przedsiębiorcami i poznania ich drogi do sukcesu" – wyjaśnił Mazurkiewicz.

Podczas tegorocznych Dni Przedsiębiorczości Akademickiej zajęcia poprowadzą doświadczeni menadżerowie oraz specjaliści z zakresu efektywnego wykorzystania czasu oraz komunikacji interpersonalnej. Oprócz szkoleń zorganizowana będzie także "giełda kooperacyjna". Zaprezentują się na niej uczelnie, organizacje, instytucje i stowarzyszenia, które mają ciekawą ofertę skierowaną do studentów. Chodzi m.in. o możliwości nauki za granicą.

„O przedsiębiorczości akademickiej mówi się w Polsce stosunkowo od niedawna, wcześniej był to wręcz temat tabu. Chcemy, na przykładzie kieleckich firm pokazać studentom, że wiele mogą zrobić już teraz” – powiedział Mazurkiewicz.

W tym roku Kieleckie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej zostały włączone w cykl imprez wchodzących w skład Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw, zainicjowanego przez Komisję Europejską.

PAP - Nauka w Polsce

mjk/ mki/ jbr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    NCN przyznało granty na projekty z udziałem zespołów polskich, słoweńskich i czeskich

  • Fot. Adobe Stock

    ERC Synergy Grant dla zespołu prof. Adama Izdebskiego - ok. 10 mln euro na badanie pandemii

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera