Zespół laboratoriów powstanie na Politechnice Rzeszowskiej

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Przy Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej powstanie nowy zespół laboratoriów. Inwestycja kosztować będzie 7,3 mln zł. Dzięki rozbudowie uczelnia będzie mogła rozwijać kierunki lotnicze.

Obecnie na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej kształci się ok. 3,5 tys. studentów. Nowe laboratoria ułatwią nauczanie przede wszystkim przedmiotów związanych z konstrukcją i eksploatacją płatowców, silników lotniczych i samochodowych oraz z aerodynamiką.

Jak poinformował PAP Andrzej Janora z firmy Skanska, która wybuduje budynek laboratoriów, obiekt będzie miał cztery kondygnację i 2,3 tys. m kw. powierzchni użytkowej. „Budynek zaprojektowano jako dwuczęściowy. Pierwszy pomieści sale dydaktyczne, seminaryjne, wykładowe, laboratoryjne oraz pomieszczenia techniczne i dla kadry naukowej. W drugiej części budynku zlokalizowane będą: stacja kontroli pojazdów (badawcza i komercyjna), hamownia podwozia i laboratoria” - poinformował.

Obiekt powinien być gotowy w listopadzie 2013 r.

Politechnika Rzeszowska to największa uczelnia techniczna w Polsce południowo-wschodniej. Na 26 kierunkach studiuje ok. 16,5 tys. osób.

PAP - Nauka w Polsce

huk/ hes/ jbr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Rys. Coolerheat/Łukasz Witanowski

    Naukowcy chcą produkować chłód z ciepła

  • Fot. Adobe Stock

    Polski eksperyment w kosmosie: test technologii przetwarzania danych na orbicie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera