Uczelnie i instytucje

Najlepsze projekty scenograficzne studentów na wystawie w Katowicach

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Najlepsze kostiumy, makiety teatru antycznego, współczesne aranżacje scenograficzne wykonane przez studentów - znalazły się na wystawie "Scenografia 6D. Sześć wymiarów scenografii" w Centrum Scenografii Polskiej, oddziale Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Na wystawie "Scenografia 6D. Sześć wymiarów scenografii" prezentowane są projekty studentów z sześciu uczelni artystycznych w kraju. "Sześć wymiarów scenografii to sześć miast, sześć artystycznych uczelni przygotowujących studentów do pracy w telewizji, teatrze i filmie" - informuje Centrum Scenografii Polskiej.

Projekty prezentuje ok. 70 studentów. "Wśród nich jest 50 makiet teatrów, scen, projektów przestrzeni teatralnych, od modeli antycznych teatrów aż po współczesną scenografię" - powiedział PAP kurator wystawy Krystian Banik.

Ponadto eksponowane są kostiumy, które zostały wykorzystane w teatrach i amatorskich filmach. Można także oglądać projekty strojów wykonane np. techniką kolażu, scenopisy filmowe z rozpisanymi scenami i ujęciami kamery oraz filmy krótkometrażowe.

Projekty będą prezentowane do 20 października. Podczas finisażu odbędzie się także wręczenie Nagrody im. Jerzego Moskala Festiwalu Nowej Scenografii. Najlepsze prace wybierze dziewięcioosobowa komisja składająca się m.in. z przedstawicieli uczelni oraz Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Na wystawie prezentowane są prace studentów z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

PAP - Nauka w Polsce

ktp/ abe/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera