Można nadsyłać prace na konkurs Foto-Eko 2018

źródło: organizator konkursu
źródło: organizator konkursu

Zdjęcia przedstawiające przyrodę Polski – dziko występujące rośliny, grzyby i zwierzęta lub ciekawe przyrodniczo miejsca - można nadsyłać na 26 edycję Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO. Prace można nadsyłać do 21 października.

Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra".

Prace na Konkurs można zgłaszać do 21 października br. za pośrednictwem strony internetowej: http://www.foto-kurier.pl/uzytkownik/twoje_zdjecia.html. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15 listopada, a do grudnia powstanie wystawa prezentująca kilkadziesiąt najlepszych prac.

W Konkursie nagradzane są trzy najlepsze prace. Podobnie jak w ubiegłych latach, ich autorzy sami dokonają wyboru nagród rzeczowych (np. sprzętu lub akcesoriów fotograficznych albo turystycznych).

Oprócz nagród przyznane zostaną wyróżnienia. Ze względu na potrzebę zwrócenia uwagi na występowanie i zasady ochrony przyrody na terenach zurbanizowanych, w tegorocznej edycji zostanie wydzielona specjalna kategoria "Dzika przyroda w mieście", w ramach której zostanie przyznane dodatkowe wyróżnienie.

Od ćwierć wieku corocznie w Konkursie FOTO-EKO bierze udział kilkuset miłośników fotografii zafascynowanych naszą rodzimą przyrodą, w tym wielu uznanych fotografików. Z kilkudziesięciu najlepszych nadesłanych prac powstanie wystawa pokonkursowa, która przez rok będzie wędrować po rozmaitych szkołach, urzędach, muzeach przyrodniczych i innych placówkach. Jej zasadniczy cel to uwrażliwienie na naszą rodzimą przyrodę, popularyzacja wiedzy przyrodniczej oraz rozwijanie i kształtowanie postaw przyjaznych naturze.

Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie internetowej Towarzystwa: http://www.salamandra.org.pl/fotoeko.html

oraz na stronie Foto-Kuriera: http://www.foto-kurier.pl/galerie/143,1,foto-eko-18/

zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    NCN sfinansuje 17 polsko-litewskich projektów badawczych

  • Fot. Adobe Stock

    Trzy projekty badawcze z udziałem naukowców z Polski otrzymały finansowanie w konkursie JPND

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera