Toruń/ Otwarcie wystawy "Kalejdoskop" w Młynie Wiedzy - 16 stycznia

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Wystawa "Kalejdoskop" zostanie otwarta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu we wtorek 16 stycznia. Instytucja przygotowała także towarzyszącą ekspozycji ścieżkę zwiedzania dla dzieci i młodzieży - na 30 stanowiskach prezentowane będą elementy optyki geometrycznej.

"Ekspozycja wraca do naszego centrum po dwóch latach, co jest odpowiedzią na liczne prośby nauczycieli. Pamiętają ją jako niezwykle cenną edukacyjnie. Po pierwsze ze względu na prezentowana tematykę - elementy optyki geometrycznej, a po drugie ze względu na sposób przekazu w postaci interaktywnej lekcji - ścieżki edukacyjnej" - podkreśliła dyrektorka CN Młyn Wiedzy Monika Wiśniewska.

"Kalejdoskop" stanowi 30 stanowisk, na których dzieci i młodzież będą mogli zobaczyć m.in. wielki kalejdoskop, labirynt świetlny złożony z elementów optycznych - zwierciadeł, soczewek, pryzmatów, a także lustrzane mozaiki i wykonać przygotowane przez pomysłodawców ekspozycji zadania zręcznościowe.

Wystawa ma wspomagać nauczanie fizyki w szkołach, a także rozwijać wśród młodzieży logiczne myślenie oraz umiejętność pracy w grupie. Towarzyszące ekspozycji ścieżki edukacyjne są podzielone na cztery poziomy adresowane do uczniów klas 1-3, 4-6 szkoły podstawowej, klasy 7 "podstawówki" oraz 2-3 gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

"Taki sposób zwiedzania wystawy pozwala maksymalnie zmotywować uczniów do pracy. Ścieżki umożliwiają pracę samodzielną, w małym zespole, pełną odkryć i poszukiwań zarazem. Dzięki wprowadzonemu elementowi rywalizacji, zwiedzający są maksymalnie zmotywowani do rozwiązywania zadań" - wyjaśniła kierowniczka działu naukowo-dydaktycznego Młyna Wiedzy Katarzyna Przegiętka.

Organizatorzy podkreślają, że wąski zakres tematyczny wystawy ma na celu uzyskanie trwałego i realnego efektu poznawczego. Dobra zabawa nie musi ich zdaniem oznaczać rozpraszania uwagi odbiorcy. Chętni będą mogli odwiedzać ekspozycję do końca 2018 roku.(PAP)

PAP - Nauka w Polsce

autor: Tomasz Więcławski

twi/ pat/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • fot. materiały z archiwum EC1

    Łódzkie Centrum Nauki i Techniki EC1 - dobra energia dla miłośników nauki

  • Centrum wiedzy o wodzie Hydropolis (mk/soa) PAP/Maciej Kulczyński

    Budowanie mostów – motywem przewodnim 12. Konferencji Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka SPIN

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera