Uczelnie i instytucje

Na Politechnice Białostockiej powstał kompleks boisk i kortów

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Kompleks boisk m.in. do gry w piłkę nożną, a także kortów do tenisa i squasha otwarto w poniedziałek na kampusie Politechniki Białostockiej. Koszt inwestycji to blisko 8,5 mln zł.

Politechnika Białostocka to największa uczenia techniczna w północno-wschodniej Polsce. Na jej kampusie znajduje się większość wydziałów uczelni, a także akademiki czy Centrum Nowoczesnego Kształcenia, gdzie jest biblioteka. Najnowszą inwestycją uczelni jest kompleks boisk.

Jak mówiła podczas otwarcia rektor uczelni prof. Marta Kosior-Kazberuk, to pierwszy taki otwarty kompleks boisk w regionie. Powiedziała, że pomysł pojawił się kilka lat temu, a ma służyć studentom, pracownikom PB oraz mieszkańcom. Podkreśliła, że udało się wybudować obiekt, który spełnia najwyższe standardy, jeśli chodzi o dyscypliny sportowe.

Inwestycja powstała na terenie ponad 10 tys. metrów kw. Powstał kompleks boisk m.in. do gry w piłkę nożną oraz wielofunkcyjny, a także kortów do gry w tenisa i squasha. Powstał także park kalisteniczny do ćwiczeń siłowych.

Obiekt jest ogrodzony, oświetlony oraz wyposażony w monitoring i przystosowany do użytkowania również przez osoby z niepełnosprawnościami.

Koszt inwestycji to blisko 8,5 mln zł, a dofinansowanie - jak poinformowała Kosior-Kazberuk - uczelnia otrzymała z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jak zapowiadano wcześniej, z boisk mają korzystać przede wszystkim studenci i wykładowcy, uczelnia nie wyklucza też możliwości korzystania z nich przez mieszkańców miasta.(PAP)

Sylwia Wieczeryńska

swi/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 02.03.2017. Konferencja "Współczesne tendencje rozwojowe teorii i filozofii prawa". PAP/Leszek Szymański

    NSA: premier nie musi udzielać informacji, ile osób ze spółek SP uzyskało dyplom MBA w Collegium Humanum

  • 26.07.2024. Prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz Hubert Cichocki. PAP/Tomasz Gzell

    Cichocki: wzrost poziomu komercjalizacji badań w strategii Sieci Łukasiewicz

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera