Orlen rekrutuje studentów i absolwentów uczelni na letnie, płatne praktyki

12.06.2018. Zakład Produkcyjny PKN Orlen w Płocku. PAP/Marcin Bednarski
12.06.2018. Zakład Produkcyjny PKN Orlen w Płocku. PAP/Marcin Bednarski

Orlen rozpoczął rekrutację do programu letnich, płatnych praktyk dla studentów i absolwentów uczelni wyższych. Przygotowano 25 miejsc. Jak podał w piątek koncern, zgłoszenia na praktyki, które odbywać się będą w jego zakładzie głównym w Płocku (Mazowieckie), można składać do 5 czerwca.

"Ruszyła rekrutacja do programu letnich praktyk. W tym roku w Płocku dla studentów i absolwentów uczelni wyższych przygotowano aż 25 miejsc. Spółka na chętnych czeka do 5 czerwca" - ogłosił w piątek Orlen. Wyjaśnił, że program skierowany jest do studentów, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem kariery w koncernie.

"Letnie praktyki to doskonała okazja, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie w przyszłości" - podkreślono w informacji.

Jak zapowiedział Orlen, "trzymiesięczne płatne praktyki realizowane będą od lipca do września". Według koncernu, chętni mogą wybrać ich profil: produkcję w obszarach rafinerii i petrochemii lub zajęcia w Biurze Badań i Rozwoju Petrochemii i Rafinerii Przyszłości. Wsparcie merytoryczne praktykantom zapewniać będą indywidualni opiekunowie.

Na praktyki aplikować można poprzez stronę internetową do 5 czerwca. Ze wszystkich zgłoszeń wybranych zostanie 25 osób.

Orlen podał, że planowane praktyki na instalacjach produkcyjnych odbywać się będą na terenie jego głównego zakładu produkcyjnego w Płocku. Uczestnicy poznają m.in. procesy produkcji paliw i petrochemikaliów, funkcjonowanie istniejących oraz nowobudowanych instalacji.

"Aby zostać przyjętym na praktyki na instalacjach produkcyjnych należy być absolwentem lub studentem ostatnich lat. Preferowane na tym stanowisku kierunki studiów to: chemia, technologia chemiczna, automatyka, mechanika przemysłowa, inżynieria środowiska, inżynieria chemiczna, inżynieria przemysłowa" - zaznaczył koncern.

Jak wyjaśnił Orlen, praktyki w Biurze Badań i Rozwoju Petrochemii i Rafinerii Przyszłości odbywać się będą w jego Centrum Badawczo – Rozwojowym, także w Płocku. "Do zadań praktykantów należeć będzie m.in. wykonywanie dedykowanych elementów procesu badawczego w zakresie syntezy organicznej związanej z otrzymywaniem zaawansowanych petrochemikaliów" - wspomniał koncern.

Zapowiedział także, iż praktykanci wezmą udział w badaniach związanych zagospodarowaniem i przetwarzaniem frakcji pozostałości z przerobu ropy naftowej, a wszystkie zadania będą realizowane z użyciem nowoczesnej aparatury do badania przemian chemicznych. "Preferowane kierunki studiów na tym stanowisku to: chemia, technologia chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa" - zaznaczył Orlen.

W Płocku znajduje się główny zakład produkcyjny Orlenu, który jest największym kompleksem rafineryjno-petrochemicznym w Polsce i jednym z największych tego tupu w Europie. W pobliżu zakładu w 2021 r. koncern otworzył Centrum Badawczo - Rozwojowe. Placówka zajmuje się m.in. optymalizacjami procesów produkcji oraz nowymi technologiami w segmentach petrochemii, rafinerii, a także w nisko i zeroemisyjnej energetyce.

Grupa Orlen to multienergetyczny koncern, który posiada m.in. rafinerie w Polsce, w Czechach i na Litwie, a także sieć stacji paliw, w tym również w Niemczech, na Słowacji, na Węgrzech oraz w Austrii. Rozwija segment wydobywczy węglowodorów, ropy i gazu, segment petrochemiczny oraz odnawialnych źródeł energii i planuje rozwój energetyki jądrowej. Do 2030 r. zamierza uruchomić co najmniej jeden mały reaktor jądrowy SMR.

Gdy w 2023 r. zaktualizowano strategię Grupy Orlen do 2030 r., uwzględniając jej priorytetowe cele po wcześniejszej fuzji z Grupą Energa, Grupą Lotos i PGNiG, zapisano m.in., że do końca dekady koncern planuje zainwestować ponad 320 mld zł. (PAP)

Michał Budkiewicz

mb/ pad/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Bartosz Bańka/PG

    Twórcy bolidu PGR-08 planują udział w międzynarodowych zawodach

  • Fot. Adobe Stock

    Wrocław/ Za miejsce w akademiku trzeba będzie zapłacić od 450 do 1533 zł

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera