URK zaprasza do wspólnego świętowania Ogólnopolskich Dni Owada

UKR - Ogólnopolskie Dni Owada. Źródło: materiały prasowe
UKR - Ogólnopolskie Dni Owada. Źródło: materiały prasowe

„Owady piękne i różnorodne” to hasło, pod którym będą się odbywały 24-26 maja Ogólnopolskie Dni Owada na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Uczelnia przygotowała warsztaty dla dzieci, pokaz motyli i prezentacje uli.

W weekend 24-26 maja w budynku Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (al. 29 Listopada 46) odbywać się będą XXII Ogólnopolskie Dni Owada.

UKR - Ogólnopolskie Dni Owada. Plakat

W trakcie obchodów prezentowane będą kolekcje żywych owadów krajowych i egzotycznych - owadów wodnych, koprofagów, owadów spożywczych oraz roślin i zwierząt owadożernych. Zaplanowano także pokaz żywych motyli oraz prezentacje uli.

„Podczas Dni Owada nie zabraknie fotografii o tematyce entomologicznej czy seansów filmów entomologicznych malowanych piaskiem. Dla dzieci zaplanowano liczne atrakcje: zabawy i zajęcia plastyczne, grę terenową czy warsztaty z tworzenia domków dla owadów. Przez cały czas odbywać się będzie kiermasz produktów pszczelich i sprzętu pszczelarskiego czy biżuterii o tematyce entomologicznej” – napisano w informacji prasowej przesłanej do mediów.

UKR - Ogólnopolskie Dni Owada. Źródło: materiały prasowe

W piątek 24 maja w Auli Centrum Kongresowego, w Budynku Wydziału Leśnego odbywać się będą wykłady popularnonaukowe dla dzieci - otworzy je wykład "Owady piękne i różnorodne" prof. dr. hab. inż. Kazimierza Wiecha.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty z budowania domków dla owadów i "Na łowy - odłówmy pospolite gatunki mrówek" - obowiązują zapisy. Organizatorzy proszą o wysłanie zgłoszenia na adres utw@urk.edu.pl.

Urszula Kaczorowska

uka/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • fot. materiały prasowe

    Dinozaur – tarbozaur główną atrakcją nowej wystawy stałej w Muzeum Ziemi w Warszawie

  • Prezentacja dla mediów na Zamku Królewskim w Warszawie, 13 bm. wystawy w ramach Europejskich Dni Archeologii 2023 (obm/dw) PAP/Marcin Obara

    Obchody 6. edycji Europejskich Dni Archeologii - od 14 czerwca

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera