27.05.2024. N/z pejzaż leśny Puszczy Białowieskiej. PAP/Michał Zieliński

Podlaskie/ Olimpia Pabian dyrektorem Białowieskiego Parku Narodowego

Olimpia Pabian została powołana na dyrektora Białowieskiego Parku Narodowego - potwierdziło w poniedziałek Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Pabian pełniła już tę funkcję w latach 2016-2017.

  • Fot. Adobe Stock
    Życie

    Politechnika Białostocka skomercjaliuje młodzieżowy pomysł na ochronę roślinności Białowieskiego Parku Narodowego

    Projekt maszyny do usuwania nasion roślin z butów i nogawek, który stworzyły licealistki, chce komercjalizować Politechnika Białostocka. Urządzenie to odpowiedź na potrzebę Białowieskiego Parku Narodowego ochrony przed zawlekaniem na jego teren obcych gatunków roślin.

  • Źródło: PAP
    Życie

    Rok 2021 w Białowieskim PN pod znakiem obchodów stulecia rozpoczęcia ochrony

    W 2021 r. Białowieski Park Narodowy obchodzi stulecie rozpoczęcia ochrony ścisłej. Obchody - w różnej formie - odbywać się będą w zależności od sytuacji epidemiologicznej.

  • Fot. Fotolia
    Życie

    W 2019 r. 90-lecie restytucji żubra w Białowieskim Parku Narodowym

    Nowe wydawnictwa, konferencje naukowe zaplanował na 2019 r. Białowieski Park Narodowy w ramach obchodów 90-lecia restytucji, czyli ocalenia żubra w Puszczy Białowieskiej. Rocznica wypadająca we wrześniu, będzie obchodzona przez cały rok.

Najpopularniejsze

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Balwicki: uzależnienie od nikotyny to choroba mózgu, a nie nawyk

  • Podkarpackie/ Profesor PRz pierwszym w historii Polakiem na czele ICLP

  • Karkonosze/ Na Śnieżce odnotowano najwyższą temperaturę w historii pomiarów

  • Eksperci: przewlekła obturacyjna choroba płuc to trzecia przyczyna zgonów w Polsce

  • Historyczne rekordy i sterowanie pogodą, czyli dezinformacja w związku w upałami

  • 24.06.2026  EPA/TERESA SUAREZ

    Europejska fala upałów najgorętsza i najbardziej wilgotna w historii

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

  • Dezinformacja o kremach z filtrem na TikToku przyciąga więcej uwagi niż rzetelne treści

  • Naukowcy: ekstremalnego skwaru w Europie nie byłoby bez zmian klimatu

  • Probiotyki mogą pomagać w depresji

Fot. Adobe Stock

Entomolog: komary nie są najgorsze; są owady, które potrafią zabić krowę

Trudno ocenić, czy czeka nas plaga komarów, gdyż mroźna zima nie jest dla nich problemem; o ich liczbie zdecydują raczej letnie opady - powiedział PAP prof. Stanisław Ignatowicz z SGGW. Entomolog opowiedział też o strzyżakach, jusznicach, bąkach, gzach i o meszkach - owadach, które potrafią zabić krowę.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera