Fot. Fotolia

Opole/ Miasto rozbuduje Park Naukowo-Technologiczny

Budynek wysokich technologii, gdzie mieścić się ma Centrum Projektowania Inżynierskiego oraz dodatkowy łącznik, gdzie będzie strefa integracji – o takie elementy powiększyć się ma Park Naukowo-Technologiczny (PNT) w Opolu. Miasto zapowiedziało jego rozbudowę.

  • Fot. Fotolia

    Oficjalnie otwarto Park Naukowo-Technologiczny w Opolu

    Park Naukowo-Technologiczny (PNT), miejsce współpracy biznesu i nauki, oficjalnie otwarto we wtorek w Opolu. Stanowią go dwa budynki: inkubator przedsiębiorczości oraz budynek laboratoryjno-doświadczalny. Koszt inwestycji wyniósł 14,6 mln zł.

  • Fot. Fotolia
    Technologia

    Wmurowano kamień węgielny pod Park Naukowo-Technologiczny w Opolu

    W poniedziałek wmurowano kamień węgielny pod budowę Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu. Dwa budynki Parku, w których znajdą się inkubator przedsiębiorczości oraz część laboratoryjna, mają powstać w rok. Koszt inwestycji to 14 mln zł.

  • Fot. Fotolia
    Technologia

    40 firm rozpocznie działalność w Parku Naukowo-Technologicznym w Olsztynie

    40 firm rozpocznie działalność w Parku Naukowo-Technologicznym w Olsztynie, który otwarty zostanie we wrześniu. Budowa Parku kosztowała 70 mln zł, z czego 56,5 mln zł stanowiło dofinansowanie unijne z programu Rozwój Polski Wschodniej.

  • Technologia

    Opole buduje Park Naukowo-Technologiczny

    Opole rozpoczyna budowę Parku Naukowo-Technologicznego. Już zgłaszają się firmy, które chcą wynajmować powierzchnię, by w parku prowadzić swoje badania w kilku branżach przemysłu; na pewno będzie to przemysł spożywczy, biotechnologia i przemysł motoryzacyjny.

  • Otwarto Park Naukowo-Technologiczny w Suwałkach

    Park Naukowo-Technologiczny Polska Wschód w Suwałkach został w czwartek oddany do użytku. Kosztował 67 mln zł a jego budowa została sfinansowana ze środków UE.

  • Fot. Fotolia

    W Ełku ruszy park technologiczny

    W połowie października w Ełku rozpocznie działalność Park Naukowo-Technologiczny - poinformował we wtorek PAP prezydent miasta Tomasz Andrukiewicz. Dodał, że park zaoferuje inwestorom w atrakcyjnych cenach powierzchnię biurową, laboratoryjną i produkcyjną.

  • Fot. Fotolia
    Technologia

    Rozstrzygnięto konkurs na projekt opolskiego Parku Naukowo-Technologicznego

    Rozstrzygnięto konkurs na projekt opolskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Kompleks, w skład którego wejdą cztery budynki, powstanie na planie krzyża. Jury konkursu architektonicznego wybrało w czwartek ofertę katowickiej firmy Jojko+Nawrocki Architekci.

Najpopularniejsze

  • Fot: Komputer kwantowy ODRA-5 na Politechnice Wrocławskiej. Źródło: W. Bożejko

    Prof. Bożejko: język programowania komputerów kwantowych jest wciąż bardzo siermiężny

  • Kosmiczny schron z ubrań i wody. Rutczyńska: z promieniowaniem w kosmosie nie ma żartów

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Prof. Sikorska: mechanizmy choroby Alzheimera czy Parkinsona podobne do chorób prionowych

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowcy: młodzież ma za mało dopaminy

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Głaskanie kota nie zawsze poprawia nastrój w stresujących sytuacjach

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

  • Herbata może mieć korzystny wpływ na zdrowie, ale zależy to od sposobu jej przygotowania

Źródło: Jakub Włodarczyk

Misja IGNIS/ Po ponad roku w kosmosie na Ziemię wróciły pierwsze próbki polimerowych nośników leków

Naukowcy realizujący eksperyment „Stability of Drugs” – jeden z trzynastu w ramach polskiej misji kosmicznej IGNIS – musieli się wykazać największą cierpliwością z całej grupy. Dopiero teraz, po 14 miesiącach, z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię wróciły pierwsze próbki z ich nośnikami leków.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera