Fot. Fotolia

Zespoły z Białegostoku, Łodzi i Poznania zwycięzcami Imagine Cup 2016

Tegoroczną polską edycję technologicznych mistrzostw świata Imagine Cup 2016 wygrały zespoły PSYLLOSOFT z Białegostoku, Unicell z Łodzi oraz UltraSonicSquad z Poznania. Wygrani będą reprezentować kraj podczas światowych półfinałów tego konkursu dla studentów.

  • Fot. Fotolia

    Studenci Uniwersytetu Łódzkiego w światowym finale konkursu Imagine Cup

    Czworo studentów Uniwersytetu Łódzkiego będzie reprezentować Polskę w światowym finale konkursu dla młodych innowatorów Imagine Cup, który odbędzie się w lipcu tego roku w Seattle w USA - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik uczelni Tomasz Boruszczak.

  • Fot. Fotolia

    Studenci z Łodzi ze swoją grą w finałach Imagine Cup

    Zespół studentów Uniwersytetu Łódzkiego - jako jedyna drużyna z Polski - walczyć będzie o nagrodę w światowym finale konkursu Imagine Cup w Seattle. Wymyślona przez studentów gra Bandbarian pomaga dbać o kondycję fizyczną.

  • Fot. Fotolia

    Światło może zastąpić igłę przy pomiarze glukozy we krwi

    Być może wkrótce nie trzeba będzie nakłuwać palca, by zbadać poziom glukozy we krwi. Zamiast tego wystarczy poświecić diodą na rękę, a wyniki odczytać na smartfonie. Taką nadzieję daje system iSULIN, nad którym pracują studenci Wojskowej Akademii Technicznej.

  • Fot. Fotolia

    Piętnaście studenckich zespołów w krajowych finałach Imagine Cup 2015

    Piętnaście studenckich drużyn znalazło się w krajowych finałach międzynarodowego konkursu Imagine Cup 2015. Zawodnicy zmierzą się w trzech kategoriach: Gry, Innowacje i Projekty społeczne. Zwycięzców, którzy będą reprezentowali Polskę podczas światowych półfinałów i finałów poznamy już 8 i 9 kwietnia.

  • Fot. Fotolia / Pedro Salaverria

    Wsparcie biznesowe dla uczestników Imagine Cup

    Dodatkową szansę biznesowego wsparcia swoich projektów otrzymają uczestnicy tegorocznej edycji konkursu Imagine Cup. To jeden z największych na świecie konkursów, w których zmagają się studenci - autorzy innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących nowe technologie.

  • Studenci z Rzeszowa w światowych finałach Imagine Cup

    Studenci Politechniki Rzeszowskiej będą reprezentować Polskę w tegorocznych światowych finałach Imagine Cup, które na przełomie lipca i sierpnia odbędą się w Seattle (USA) – poinformowało Centrum Prasowe Microsoft w przesłanym PAP komunikacie.

  • Studenci opracowali niedrogi system, który zastąpi klawiaturę i myszkę

    Niedrogi system, który pozwoli na sterowanie komputerem bez użycia myszki czy klawiatury - tylko za pomocą mimiki, ruchów głowy i komend głosowych opracowali studenci z Politechniki Rzeszowskiej. System ma służyć m.in. osobom sparaliżowanym.

  • Pomysłowi studenci nagrodzeni w polskim finale Imagine Cup

    Projekt pomocny w skuteczniejszym radzeniu sobie z fobiami, system do kontrolowania komputera mimiką i ruchami głowy oraz gra „Lore” - te projekty zwyciężyły w czwartek w polskich finałach Imagine Cup - konkursu technologicznego dla studentów.

  • 15 zespołów w polskim finale Imagine Cup

    15 zespołów zmierzy się w polskich finałach konkursu Imagine Cup. To największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów i uczniów powyżej 16. roku życia. Polskie finały odbędą się 9 i 10 kwietnia w Warszawie.

Najpopularniejsze

  • Zbadano, dlaczego niektóre planety spadają na gwiazdy

  • Poniedziałkowe wybory rektora WUM nie odbyły się

  • Komisja Wyborcza WUM: wybory rektora odbędą się 6 maja; obecny rektor zaniepokojony decyzją

  • Naukowcy sprawdzają, czy tramwaje mogą wspomóc miejską przyrodę

  • Minister nauki: przy malejącej liczbie studentów trzeba rozważać łączenie uczelni

  • 06.05.2024 EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

    USA/Pierwszy załogowy lot statku Starliner odwołany

Fot: Maciej Majdecki, luminescent_chemist

Molekularni krawcy uszyli nanośnieżynki dla wydajniejszych ogniw słonecznych

Kiedy ustawi się cząsteczki pewnego związku - tetracenu - w kształt nanośnieżynki, z maksymalną wydajnością zachodzi tam tzw. rozszczepienie singletowe - proces, który umożliwia pozyskanie z jednego fotonu aż dwóch elektronów - pokazują polscy i tajwańscy naukowcy. I liczą na to, że ich badania pomogą poprawić wydajność paneli słonecznych.